hala tenisowa
(Zaktualizowano: 31 marca, 2022)

Hala pneumatyczna, o której możecie przeczytać w Internecie także jako o balonie tenisowym, jest coraz bardziej popularnym w naszym kraju rozwiązaniem, które pozwala na sezonowe krycie obiektów sportowych, np. kortów tenisowych, różnego rodzaju boisk i orlików, zewnętrznych basenów i innych, podobnych. Czy faktycznie jest rozwiązaniem, którym ich właściciele powinni się zainteresować? Ile kosztuje pneumatyczna hala, dzięki której zadaszycie swój obiekt na jesień i zimę, a także jak ona działa? O tym wszystkim poniżej. Wszystkie osoby zainteresowane tym tematem, serdecznie zachęcamy do dalszego czytania!

Czym jest pneumatyczna hala?

Hala pneumatyczna, hala tenisowa czy jeszcze inaczej mówiąc balon tenisowy, może posiadać dwa różne systemy poszycia. W asortymentach działających w branży firm oferujących projektowanie, budowę oraz montaż hal i zadaszeń znajdziecie:

  • hale trójwarstwowe wykorzystujące stalowe liny,
  • hale dwuwarstwowe niewykorzystujące lin.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, wyposażanie użytkowe oraz komfort cieplny hal są identyczne. Średni współczynnik izolacyjności cieplnej dla wymienionych hal pneumatycznych wynosi pomiędzy 2,5 a 2,7 W na metr kwadratowy.

Zobacz też: Rodzaje sushi: fotomaki, urumaki i maki – wszystko co musisz wiedzieć!

Dlaczego i czy w ogóle warto zainteresować się halą pneumatyczną?

Odpowiadając na pytanie czy warto zainwestować w halę pneumatyczną – już na wstępie odpowiadamy, że zdecydowanie tak. Dlaczego? To proste! Wiele obiektów sportowych marnuje swój potencjał działając jedynie w okresie letnim. Odkryte korty tenisowe, baseny i boiska zwyczajnie nie zarabiają na siebie zimą. To błąd! Wszystkie wymienione obiekty powinny być rentowne przez 365 dni w roku. Jest to możliwe! W jaki sposób? Decydując się na zadaszenie ich balonem tenisowym, umożliwiamy im funkcjonowanie także w zimne, mroźne i deszczowe miesiące. Warto w tym miejscu podkreślić, że montaż i demontaż takiej hali jest dla profesjonalnej firmy absolutnie prosty i nie trwa więcej niż jeden dzień. Co to realnie dla Was – właścicieli – oznacza? Sporo! Wasz obiekt nie pracuje wówczas jedynie przez 2 dni w roku, podczas gdy przez pozostałe 354 dni zarabia na siebie, normalnie funkcjonując,

Zobacz też: Sprawdź, co musisz wiedzieć, przed zakupem nowego samochodu

Czy na pneumatyczną halę potrzebne jest pozwolenie?

Absolutnie nie! Jako że hale pneumatyczne wykorzystywane jedynie w sezonie jesienno-zimowym traktuje się w naszym kraju jako obiekty tymczasowe, nie musicie posiadać żadnego pozwolenia, jak ma to miejsce w przypadku klasycznej budowy nieruchomości. Decydując się na montaż balonu tenisowego, musicie jedynie zgłosić go w odpowiednim urzędzie. Formalności związane z tym rozwiązaniem są ograniczone to koniecznego minimum, co z pewnością spodoba się osobom, które nie lubią niepotrzebnie odwiedzać urzędów.

Zobacz też: Na czym polega ubezpieczenie oszczędnościowe?

Wyposażenie hali pneumatycznej. Na co mogę liczyć, decydując się na kupno balona tenisowego?

W zależności od wybranego przez Was systemu zakupiona hala pneumatyczna może posiadać: 

  • drzwi oraz śluzy,
  • piec grzewczo-nadmuchowy,
  • system kotwienia,
  • oświetlenie.

Zobacz też: Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna? Która jest lepsza?

Hala pneumatyczna – ile kosztuje?

Niestety nie da się w jednoznaczny sposób określić kosztu związanego z taką inwestycją, gdyż wpływa na niego mnóstwo czynników, jak wybrany typ hali, dodatkowe wyposażenie, rozmiar i inne. Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad zainwestowaniem w takie rozwiązanie, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się bezpośrednio z profesjonalną firmą świadczącą tego rodzaju usługi. Z pewnością przygotują oni dla Was indywidualną, dopasowaną do Waszych potrzeb wycenę realizacji.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *