Znak paragrafu na klawiaturze
(Zaktualizowano: 11 lutego, 2023)

Często widziany znak paragraf § nie jest dostępny pod żadnym skrótem klawiszowym na klawiaturze w Polskim układzie. Zatem jak zrobić paragraf na klawiaturze? Jest na to kilka metod z których warto skorzystać. Wszystko zależy również od systemu operacyjnego, który posiadasz. Jednak w tym artykule dowiesz się jak zrobić paragraf znak na klawiaturze oraz w wordzie.

Znak paragraf – Windows

Znak paragrafu – skopiowanie z internetu

Najprostszym sposobem na pozyskanie znaku paragraf jest skopiowanie go z internetu. Wystarczy skopiować poniższy znak i użyć go w odpowiednim miejscu. Sposób ten jest najprostszy i najszybszy.

§

Jak zrobić paragraf w Wordzie

Program ten został wyposażony w różne symbole, znajduje się tam również znak paragraf §. Dotarcie do tego znaku dostępne jest w kolumnie Wstawianie -> Symbole -> Więcej symboli -> Znaki specjalne -> Sekcja. Wygląda to następująco:

Znak paragraf - Word

Znak paragrafu w Systemie Linux

Jeśli korzystasz z systemu Linux, wykonanie znaku paragrafu dostępne jest z poziomu klawiatury. Aby napisać ten znak, wystarczy przytrzymać kombinację klawiszy CTRL + Shift, wpisujemy U oraz kod Unicode. W przypadku znaku § kod jest to 00A7.

u00A7

W naszym serwisie dostępny jest również poradnik odnośnie tego jak zrobić ź na klawiaturze. Jeśli potrzebujesz innych poradników, daj znać w komentarzu!

Jak zrobić znak paragraf na macu?

Aby wprowadzić znak paragrafu na MacBooku, możesz użyć skrótu klawiaturowego: „Option + 7”.

W większości programów tekstowych, wprowadzenie tego skrótu spowoduje wyświetlenie symbolu ¶, który jest używany jako znak paragrafu.

Jak najprościej zrobić znak paragrafu?

Jeśli zależy Ci na najprostszym sposobie to po prostu go skopiuj – §

Czy symbol paragrafu dostępny jest na klawiaturze?

Niestety, ale w polskim układzie klawiatury nie pojawia się.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *