Znak paragrafu na klawiaturze

Często widziany znak paragraf § nie jest dostępny pod żadnym skrótem klawiszowym na klawiaturze w Polskim układzie. Zatem jak zrobić paragraf na klawiaturze? Jest na to kilka metod z których warto skorzystać. Wszystko zależy również od systemu operacyjnego, który posiadasz.

Znak paragraf – Windows

Skopiowanie z internetu

Najprostszym sposobem na pozyskanie znaku paragraf jest skopiowanie go z internetu. Wystarczy skopiować poniższy znak i użyć go w odpowiednim miejscu. Sposób ten jest najprostszy i najszybszy.

§

Microsoft Word

Program ten został wyposażony w różne symbole, znajduje się tam również znak paragraf §. Dotarcie do tego znaku dostępne jest w kolumnie Wstawianie -> Symbole -> Więcej symboli -> Znaki specjalne -> Sekcja. Wygląda to następująco:

Znak paragraf - Word

Znak paragrafu w Systemie Linux

Jeśli korzystasz z systemu Linux, wykonanie znaku paragrafu dostępne jest z poziomu klawiatury. Aby napisać ten znak, wystarczy przytrzymać kombinację klawiszy CTRL + Shift, wpisujemy U oraz kod Unicode. W przypadku znaku § kod jest to 00A7.

u00A7

W naszym serwisie dostępny jest również poradnik odnośnie tego jak zrobić ź na klawiaturze. Jeśli potrzebujesz innych poradników, daj znać w komentarzu!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *