Jak napisać litere ź na klawiaturze
(Zaktualizowano: 12 lutego, 2023)

Każdy człowiek rozpoczynający swoją przygodę z komputerem pragnie poznać wszystkie tajniki, które znacząco uproszczą pracę. Komputer jest jednym z popularniejszych narzędzi pracy, poprawne korzystanie z niego z pewnością przyniesie wymierne korzyści. Używanie poprawnej polszczyzny jest bardzo ważne, jeśli chcemy być traktowani poważnie przez kontrahentów i pracowników. Najprostsze rzeczy, które wykonujemy bez komputera potrafią sprawić problem. Poniżej znajduje się poradnik jak zrobić ź na klawiaturze, zapraszamy do zapoznania się z instrukcją!

Zobacz: Największe zwierzęta na świecie

Jak zrobić ź na komputerze?

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest otwarcie edytora tekstowego w którym planujemy rozpocząć pisanie tekstu. Wbrew pozorów do napisania litery „ź” na klawiaturze nie będziemy używać litery „ź”. Aby napisać literę „ź” należy wcisnąć kombinację dwóch klawiszy takich jak „x” oraz prawy przycisk alt GR. Znajduje się w środkowej części klawiatury na samym dole obok spacji. Wszystkie przyciski zostały przedstawione na zdjęciu poniżej.

Jak zrobić ź na klawiaturze

Należy pamiętać, że powyższą kombinację klawiszy należy wcisnąć jednocześnie, w innym wypadku nie uda Ci się zrobić litery „ź” Po wciśnięciu obu klawiszy na ekranie powinien pojawić się litera „ź”. Tak jak znajduje się poniżej.

Jak zrobić ź na klawiaturze?

Sposób na to jak zrobić zi na klawiaturze komputera jest banalnie prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Początkowo napisanie ź na klawiaturze będzie lekko problematyczne, ale po paru miesiącach będziesz robić to bez namysłu!

Jak zrobić ź na Macbooku?

Aby napisać na macu „ź” należy nacisnąć przycisk Option + Z. Należy jednak pamiętać o tym, że ustawiony musi być język polski. Zmianę można wykonać w ustawieniach Apple -> System Preferences -> Keyboard -> Input Sources -> Polish – Programmer

Jak zrobić ź na linuxie?

Jeśli używasz fizycznej klawiatury, możesz zmienić język klawiatury na polski, aby uzyskać dostęp do liter łacińskich, w tym ź. Aby to zrobić, przejdź do ustawień systemu i wybierz opcję „Keyboard layout” lub „Language support”.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *