jak dbac o skore w ciazy
(Zaktualizowano: 9 grudnia, 2023)

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. W tym okresie kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja, która zminimalizuje ryzyko rozstępów oraz przyśpieszy proces regeneracji po rozwiązaniu ciąży. Aby zapewnić skórze najlepszą opiekę warto zastosować się do kilku sprawdzonych zasad

  • Nie rezygnuj z aktywności fizycznej
  • Czytaj składy stosowanych kosmetyków
  • Unikaj gorących kąpieli
  • Postaw na profilaktykę ciała jeszcze przed ciążą
  • Wypróbuj masaż ciała na sucho za pomocą szczotki

Skąd się biorą rozstępy w ciąży?

Podczas ciąży skóra znacząco rozciąga się w krótkim czasie, organizm nie nadążą za postępującymi zmianami fizjologicznymi oraz hormonalnymi. Przekłada się to na powstanie fioletowo czerwonych, wrzecionowych pasem, które zmieniają kolor na perłowo blady. Badania wykazały, że ponad 90% kobiet w ciąży i po ciąży boryka się z problemem rozstępów. Warto zminimalizować ryzyko ich powstawania za pomocą odpowiedniej pielęgnacji ciała. Należy zwrócić szczególną uwagę na stosowane kosmetyki oraz ich skład.

Jakich kosmetyków stosować w ciąży?

Skóra w ciąży wymaga szczególnej troski i warto zwrócić szczególną uwagę na stosowane kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Kluczowym aspektem jest skład – im prostszy, tym lepszy. Naturalne kosmetyki o prostym i bezpiecznym składzie, bez substancji chemicznych, to produkty na które warto zwrócić większą uwagę W sklepie internetowym Verofornature znajduje się bogaty asortyment naturalnych kosmetyków z myślą o kobietach w ciąży oraz po ciąży. W ofercie znajdują się masła do ciała, dyfuzory zapachowe, świece sojowe oraz kompleksowe zestawy kosmetyków, które idealnie posłużą jako prezent dla kobiety po porodzie. Produkty zostały stworzone na podstawie naturalnych składników, nie znajdziesz tam dodatków chemicznych oraz konserwantów, natomiast nieziemski zapach, który przeniesie Cię do egzotycznych miejsc, pochodzi z naturalnych olejków zapachowych.

By admin

One thought on “Jak dbać o skórę w ciąży?”
  1. Samo kremowanie da niewielki efekt, ale jak się będziesz masować to skóra więcej wchłonie i będzie w lepszym stanie. Polecam dermokosmetyki, one maja potwierdzone w badaniach klinicznych działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *