jak naprawić spłuczkę w wc
(Zaktualizowano: 12 lutego, 2023)

Korzystanie z toalety to konieczność w każdym mieszkaniu. jednym z najczęstszych problemów jest awaria spłuczki. Cieknąca toaleta to spory problem, który trzeba rozwiązać w możliwie, jak najkrótszym czasie. Problem ze spłuczką w toalecie, a dokładniej lecąca woda w toalecie może wygenerować duże koszty w postaci opłaty za wodę. Zdarzają się mechanizmy, które są bardziej podatne lub mniej podatne na takie awarie. Jeśli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie awaria spłuczki dotarła do Twojego domu. Poniżej przedstawimy rozwiązanie jak naprawić spłuczkę krok po kroku.

Cieknąca spłuczka – ile wody?

Problem z cieknącą spłuczką jest codziennością dla niektórych gospodarstw domowych, z naprawą zazwyczaj czekamy przez kilka tygodni. Jednak ile tak faktycznie wody marnujemy? W przypadku gdy z toalety nieprzerwanie wycieka strumyk o średnicy 1mm, do kanalizacji w ciągu godziny wpada około 9 litrów wody, co daje wynik 200 litrów wody dziennie. Generuje to dodatkowe koszty za wodę oraz odbiór ścieków.

Najczęstsze występujące awarie spłuczki

Cieknąca woda ze spłuczki

Jednym z najczęsciej pojawiającym się problemem jest cieknąca woda w toalecie. Przekłada się to na wzrost zużycia wody co skutkuje wyższymi rachunkami, trzeba naprawić tą awarię. Najczęstszym powodem tej awarii jest zanieczyszczony zawór, który wypuszcza wodę, czyli po prostu należy go przeczyścić. Aby tego dokonać należy wyjąć pływak ze zbiornika oraz rozkręcić go na części. W przypadku gdy zawór jest mocno zniszczony, zalecam zakupienie nowego.

Brak dopływu wody w spłuczce

Mechanizm pływaka zapewnia zamykanie oraz otwieranie dopływu wody. Podczas braku dopływu wody w spłuczce należy wyregulować mechanizm pływaka w spłuczce, jednak przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić czy nie istnieje inny problem, który powoduje brak dopływu wody. Jeśli analiza pływaka wskazała, że poprawnie działa należy wyjąc poszczególne elementy i przejrzeć ich stan techniczny.

Zobacz też: Blachodachówka modułowa – Zalety, montaż, cena

Naprawa spłuczki – skorzystanie z usług fachowca

W przypadku gdy awaria jest bardzo poważna warto rozważyć pomoc specjalisty, który sprawnie doprowadzi spłuczkę do stanu funkcjonowania. Hydraulicy oferują pogotownie hydrauliczne w większości miast np. Pogotowie hydrauliczne w Katowicach, pogotownie hydrauliczne w Poznaniu lub usługi hydrauliczne w Krakowie. Skorzystanie z usług hydraulicznych jest jedną z możliwości, gdy nie mamy czasu ani narzędzi do naprawy danej awarii. Dodatkowo podczas usług specjalisty mamy pełną pewność, że wszystko będzie poprawnie działać przez dłuższy czas, w przypadku innych nieprawidłowości dostaniemy również informacje o tym co warto naprawić.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *