(Zaktualizowano: 19 września, 2023)

Projektowanie mebli na wymiar to proces, który rozpoczyna się od pogłębionego badania potrzeb przyszłych użytkowników. Dotyczy to nie tylko wyglądu, ale przede wszystkim funkcjonalności mebli. Dodatkowo projekt umożliwia ustalenie czy plany inwestorów są możliwe do zrealizowania. Uwzględnia również pomiary, czas realizacji oraz rodzaj materiałów, które zostaną wykorzystane do produkcji mebli.

Meble na wymiar – od czego zaczyna się realizacja procesu?

Pierwszy krok to rozmowa z klientem, przeprowadzana w celu zrozumienia jego oczekiwań, preferencji i sposobu realizacji zlecenia. Projektant zbiera informacje o pożądanych aspektach estetycznych, wymiarach, różnego rodzaju funkcjonalnościach, oczekiwanych wymiarach i lokalizacji elementów wyposażenia.

Meble na wymiar najpierw powstają jako szkice i wizualizacje. Dzięki nim można precyzyjnie określić nie tylko wymiary, ale również sposób wykończenia. Ponadto na podstawie projektów wprowadza się ewentualne korekty. Takie podejście umożliwia ich dopracowanie w każdym detalu.

Meble na wymiar – kolejne etapy

Jednym z najważniejszych kroków podczas projektowania mebli na indywidualne zamówienie jest zaakceptowanie finalnego projektu. Nie należy spieszyć się z tą decyzją, ponieważ nawet niewielkie zmiany w trakcie realizacji mogą okazać się kosztowne, a niejednokrotnie niemożliwe do wykonania. W następnym kroku inwestor wybiera materiały, z których powstaną meble. Dotyczy to zarówno bazowych produktów, jak i uchwytów, zawiasów, oklein oraz innych akcesoriów. Gdy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, można ustalać termin montażu. Wybrani projektanci wnętrz, oprócz samego projektu, oferują również usługę nadzoru nad realizacją.

Meble na wymiar umożliwiają efektywne zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni. Jest to szczególnie istotne w niewielkich mieszkaniach oraz w przypadku szczególnie nieustawnych wnętrz. Praktycznie nieograniczone możliwości dotyczące wyboru koloru i sposobów wykończenia pozwalają dopasować meble do każdego pomieszczenia.

Szukasz wymarzonych mebli? Zapraszamy! Grabowski – meble na wymiar Toruń

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *