Kurs fotowoltaika nie tylko dla elektryka

Chcesz posiadać niezbędną wiedzę, aby samodzielnie podłączać systemy fotowoltaiczne? Potrzebny będzie Tobie kurs fotowoltaika oraz kurs elektryczny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz czytając ten artykuł.

Kurs fotowoltaika – czego Cię nauczy?

Podłączanie i montowanie paneli fotowoltaicznych wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, które można zdobyć poprzez zapisanie się na kurs fotowoltaiczny oraz kurs SEP. O tym dlaczego kurs SEP jest potrzebny napiszemy w dalszej części. Wiedza przekazywana na kursach w zakresie fotowoltaicznym to przede wszystkim:

  • Podstawowe zasady działania ogniw fotowoltaicznych,
  • Ogólne założenia technologiczne rodzajów instalacji PV,
  • Odpowiedni dobór komponentów PV,
  • Montaż systemu fotowoltaicznego typu off-grid i on-grid,
  • Warunki BHP instalacji systemów PV,
  • Działanie zacienienie na ogniwa fotowoltaiczne,
  • Poznanie przepisów regulujących fotowoltaike,
  • Projektowanie systemu i wiele więcej.

Zobacz też: Co to jest certyfikat energetyczny budynku?

Dlaczego potrzebujesz zapisać się na kurs elektryczny, aby podłączać system PV?

Panele fotowoltaiczne montuje się, aby pozyskiwać energię elektryczną z promieniowania słonecznego, która później wykorzystywana jest w gospodarstwie domowym. Jak wiadomo praca z prądem wymaga niezbędnych uprawnień, które reguluje „Prawo energetyczne”.

Jeśli chcesz pracować w branży fotowoltaicznej musisz mieć kwalifikacje elektryczne czyli zapisać się na kurs i zdać egzamin państwowy z zakresu G1 eksploatacja, dozór oraz kontrola i pomiary. Bez tych uprawnień nie można podłączać systemu fotowoltaicznego!

Dobrze jest, więc skorzystać z oferty firmy, która szkoli z uprawnień elektroenergetycznych i posiada, także kurs fotowoltaika. Można mieć wszystko za jednym razem i liczyć na rabat.

Zobacz też: Fotowoltaika dla rolnika 2022 – czy szykują się zmiany?

Czy warto pracować w pracy związanej z systemem fotowoltaicznym?

Zdecydowanie tak. Coraz więcej gospodarstw domowych i firm decyduje się na montaż paneli słonecznych. Dlaczego? Prąd u dostawcy z roku na rok drożeje, więc bardziej opłaca się wydać pieniądze na system PV, który jest dofinansowywany z Unii Europejskiej. Inwestycja zwraca się w kilka lat, a sam system jest bezawaryjny i posiada gwarancje na przynajmniej 20 lat. Gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo uzyskuje energię elektryczną bez pobierania jej od dostawcy prądu. Jest po prostu niezależne. Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a więc przybywa miejsc w pracy w charakterze montera i konserwatora systemu. Oprócz tego posiadając odpowiednie kwalifikacje można prace otrzymać w innych państwach należących do UE.

Poszukujesz innego kursu? Sprawdź kursy online w największej polskiej bazie kursów internetowych.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *