(Zaktualizowano: 15 września, 2023)

Kiedyś ludzie zabezpieczali swoje domostwa przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi czy złodziejami okiennicami. Dzisiaj rolę tę pełnią rolety zewnętrzne, które w krajach południowej Europy stosuje się już powszechnie, a i u nas przy ocieplającym się klimacie zyskują coraz większe uznanie. Każdy, kto w nie zainwestuje, szybko przekona się, że rolety zewnętrzne to jednak coś więcej niż tylko ochrona wnętrza przed upałem.

Rolety zewnętrzne – komfortowa temperatura wnętrza, cisza i bezpieczeństwo

Latem w czasie męczących upałów ludzie szukają cienia i kojącego chłodu we własnym domu, co przy braku klimatyzacji wydaje się wręcz niemożliwe. W naszych warunkach klimatycznych i bytowych jest ona wciąż rzadkością ze względu na wysokie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne takich urządzeń. Okazuje się jednak, że rolety zewnętrzne mogą obniżyć temperaturę we wnętrzu nawet o kilka stopni, co pozwoli znaleźć wytchnienie od męczącego upału. Ochronią też wnętrze i znajdujące się w nim sprzęty przed promieniowaniem UV, dzięki czemu meble, czy tapety nie wyblakną. Co ciekawe, zimą będą zatrzymywać w domu więcej ciepła, stanowiąc dodatkową izolację. Zapewnią też we wnętrzu ciszę i spokój. Skutecznie ochronią przed silnym wiatrem, czy dochodzącym z zewnątrz hałasem, dzięki czemu można będzie dobrze wypoczywać. Rolety zewnętrzne mają jeszcze dodatkową zaletę, którą docenią właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań na parterze. Są skuteczną barierą dla włamywaczy i chociaż w niektórych wypadkach nie uchronią od włamania, to wydłużą czas na tyle, że zaalarmowane służby zdążą dotrzeć na czas. Mogą też odstraszyć złodziei, którzy mając do wyboru forsowanie okna z roletami i pozbawionego rolet, wybiorą łatwiejszą opcję.

Rolety zewnętrzne – dobry wybór na każdą kieszeń

Na rynku dostępne są różnorodne systemy rolet zewnętrznych, które można dobrać do aranżacji ogólnej samego budynku oraz możliwości finansowych. Niektóre z nich montuje się jeszcze w trakcie budowy domu, inne w budynkach już istniejących. Popularnym rozwiązaniem są rolety montowane na zewnątrz okna w skrzynce, co pozwala na montaż nawet w wynajmowanych lokalach. Warto wiedzieć też, że rolety zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Wiodący producenci, tacy jak DRUTEX oferują rolety aluminiowe oraz te wykonane z PVC, czyli polichlorku winylu. Różnią się one ceną i trwałością, ale zarówno jedne, jak i drugie dobrze spełniają swoje funkcje ochronne. Aluminium to materiał bardziej odporny na warunki atmosferyczne, a tym samym trwalszy i droższy. Jednak rolety z PVC wzbogacone o wypełnienie między lamelami pianką poliuretanową również dobrze zaizolują i spełnią swoje zadanie. Wybór zależy od zasobności portfela przyszłego użytkownika. Przy okazji warto zaznaczyć, że nowe technologie pozwalają na zastosowanie w roletach zewnętrznych innowacyjnych systemów sterowania, co czyni je łatwymi w użytkowaniu. Przy wyborze rolet z DRUTEX-u można zdecydować się na jedną z kilku możliwości otwierania i zamykania. Do wyboru jest otwieranie ręczne przy pomocy paska, korby lub paska z przekładnią korbową oraz sterowanie automatyczne za pomocą pilota, kluczyka lub wyłączników. System sterowania radiowego RTS natomiast pozwala na zintegrowane otwieranie lub zamykanie wszystkich rolet jednocześnie, lub każdej z osobna. Możliwe jest także zaprogramowanie samoczynnego otwierania czy zamykania rolet o określonej godzinie.

Rolety zewnętrzne to idealny wybór do każdego domu, który pozwoli mieszkańcom podnieść komfort życia. Przy wyborze warto zdecydować się na produkty sprawdzonej polskiej firmy z wieloletnim doświadczeniem, takiej jak DRUTEX, która dzięki kontroli całego procesu produkcyjnego gwarantuje najwyższą jakość. Eksperci tej firmy, dbając o dobro klientów, pomagali również merytorycznie przy powstawaniu tego artykułu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *