Mini żurawie jako niewielkie urządzenia z wielkimi możliwościami
(Zaktualizowano: 27 września, 2021)

Mini żurawie to niewielkie urządzenia, jakie dają sporo możliwości. Mogą zostać wyposażone w wyciągarkę z liną lub specjalny hak, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Pamiętajmy o tym, że urządzenia cechują się uniwersalnym zastosowaniem i praktycznością. Spora różnorodność osprzętu do mini żurawi sprawia, że zwiększymy funkcjonalność maszyny. Czym cechują się mini żurawie budowlane? Dlaczego warto na nie postawić? Jakie dają możliwości?

Szerokie możliwości mini żurawi

Na światowym rynku jako pierwsze powstały mini żurawie Maeda, które od razu zyskały popularność. Sporym uznaniem cieszą się też urządzenia pick and carry, które są niezawodne i trwałe. Nie zapominajmy o tym, że sprzęty dodatkowo wyposażymy w osprzęt, który wpłynie na funkcjonalność. Tak szerokie możliwości sprawiają, że mini żurawie budowlane cały czas się rozwijają. Budownictwo wymaga zaawansowanych technologii, a rosnąca świadomość w zakresie BHP i technicznej obsługi sprawia, że prowizoryczne maszyny nie są już wykorzystywane tak często, jak dawniej. Ponadto, rosnące koszty pracy wpływają na fakt, że każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań dających wydajność i efektywność pracy.

Mini żuraw budowlany

Mini żuraw budowlany jest chętnie kupowany na rynku wtórnym. To spora oszczędność dla firmy, przy czym maszyna cały czas cechuje się sprawnym działaniem i dobrą jakością. Warto podkreślić, że na wagę złota jest w tym wypadku dodatkowy osprzęt. Mini żurawie możemy z łatwością wyposażyć w:

  • wysięgniki ręczne,
  • wysięgniki pomocnicze,
  • wysięgniki hydrauliczne, 
  • człony wysięgnika i wiele innych typów osprzętu.

Takie rozwiązania sprawiają, że zwiększymy wysokość podnoszenia maszyny oraz jej wysięg. Co ciekawe, wszechstronność mini żurawia jest zwiększana za pomocą możliwości regulowania kąta nachylenia wysięgnika.

Mini żurawie jako niewielkie urządzenia z wielkimi możliwościami

Mini żurawie budowlane do zadań specjalnych

Mini żurawie (zob. https://dzwigamy.com/mini-zurawie/) są na szeroką skalę wykorzystywane na placach budowy, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja. Z takim wsparciem nawet montaż dużych fasadowych powierzchni szklanych nie będzie stanowił problemu. Konieczne jest jednak zastosowanie osprzętu typu trawersy, manipulatory podciśnieniowe, czy też chwytaki próżniowe. Funkcjonalny mini żuraw budowlany pick and carry sprawnie zastąpi inne maszyny na placach budowy.

Jeśli wyposażymy urządzenie w specjalny kosz roboczy, skorzystamy z podnośnika koszowego. Z kolei montaż wideł załadowczych da nam możliwość podnoszenia palet i większej sprawności wykonania zadania. Na uwagę zasługuje również zdalne sterowanie, które pozwala operować maszyną w niewielkiej przestrzeni.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *