mieszkanie
(Zaktualizowano: 15 grudnia, 2021)

Decyzja o inwestowaniu w nieruchomości jest jedną z tych, które nie powinny być podejmowane lekko. Najlepszym sposobem na mądre i bezpieczne inwestowanie dla wielu osób jest zakup nieruchomości. Istnieje kilka czynników przy ustalaniu, czy to będzie odpowiadało twoim potrzebom lepiej niż inne inwestycje, takie jak np. obligacje. Czy watro inwestować w mieszkania?

Zobacz też: Jak obsługiwać koparko-ładowarkę?

Jak znaleźć dobre mieszkanie? 

Internet daje nam dzisiaj niezliczone możliwości. Jeśli jesteśmy zainteresowani inwestycjami, możemy za jego pośrednictwem nie tylko dowiedzieć się jak najwięcej, lecz także znaleźć idealną nieruchomość. Stron z ogłoszeniami oferującymi sprzedaż domów czy mieszkań jest mnóstwo. W Kraków mieszkania na sprzedaż znajdziecie mnóstwo lokali mieszkaniowych. Z pewnością liczba wyników przekroczy nasze oczekiwania.

Kiedy inwestować?

Istnieje wiele powodów, aby inwestować w nieruchomości, ale należy wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas. 

Na przykład, jeśli posiadasz obecnie finanse, które sprawiają, że możesz sobie na to pozwolić, a warunki rynkowe odpowiadają możliwościom inwestycyjnym. Musisz też na bieżąco sprawdzać, co dzieje się na rynku, jakie są tendencje, czy jest popyt. Zorientuj się, czy w miejscowości, w której kupujesz mieszkanie, jest na to zapotrzebowanie. Czy jest to miasto studenckie? A może dużo osób przyjeżdża tam do pracy? Każdy z tych czynników jest istotny. 

Zobacz też: Auto hybrydowe. Czy warto brać je w leasing?

Co może się opłacić?

Najbardziej popularnym typem mieszkania dla kupujących na rynku są małe, jedno- lub dwupokojowe mieszkania z myślą o wynajmie. Te nieruchomości oferują najwyższy zwrot z inwestycji. Dodatkowo opłacalne są także mieszkania w centrum – zarówno łatwiej je wynająć, jak i sprzedać z zyskiem.

Ale są też minusy

Zysk z inwestowania w mieszkania do wynajęcia pochodzi z dwóch źródeł – miesięcznego czynszu oraz wzrostu w czasie. Jeśli brakuje jednego lub obu tych czynników, może to prowadzić do ujemnej rentowności w przyszłych latach. Nie można do końca przewidzieć, jak przez lata posiadania mieszkania, będzie wyglądała sytuacja na rynku nieruchomości. 

Inwestycja kapitału to kwestia, którą należy dokładnie przemyśleć. Kiedy mamy nadmiarowe środki, oczywistym jest, że nie chcemy, aby leżały one na koncie, ale pracowały na siebie. Jednym z najpowszechniejszych sposobów inwestycji jest właśnie kupowanie nieruchomości. Pamiętajmy jednak, że zanim się na to zdecydujemy, musimy dokładnie zbadać rynek, by wiedzieć, że nasz krok nie jest pochopny.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *