Auto hybrydowe leasing
(Zaktualizowano: 4 grudnia, 2021)

Z uwagi na rosnące ceny paliw wiele osób rozważa zakup samochodu z silnikiem hybrydowym. Jest to znacznie wyższa jednorazowo inwestycja, ponieważ takie auta są po prostu droższe. Można jednak pomyśleć o zewnętrznej formie finansowania. Sprawdź, czy leasing samochodu hybrydowego jest opłacalny.

Leasing samochodów osobowych cieszy się niesłabnącą popularnością – szczególnie wśród przedsiębiorców. To między innymi szansa na zbudowanie lub rozbudowanie floty pojazdów bez konieczności inwestowania ogromnych środków. Korzyści jest jednak znacznie więcej – nie tylko tych związanych z finansami.

Zobacz też: Pielęgnacja samochodu to podstawa

Ile kosztuje leasing? Rata na optymalnym poziomie

 Zastanawiasz się, ile kosztuje leasing? Rata miesięczna może zostać ustalona na optymalnym dla ciebie poziomie. Wystarczy, że wykorzystasz kalkulator leasingowy – jedno z najlepszych narzędzi, dzięki któremu szybko oszacujesz koszty związane z tym rodzajem finansowania. Jak to działa?

Za przykład niech posłuży kalkulator Leasingu KINTO One dostępnego w ofercie Toyota Leasing. W tym przypadku ustalasz parametry finansowania – wartość opłaty wstępnej, okres spłaty oraz wysokość miesięcznej raty. W kilka chwil otrzymujesz informację zwrotną – to lista samochodów, które spełniają twoje wymagania.

Zobacz też: Auto Detailing – co to jest i gdzie się po niego wybrać w mieście Olsztyn?

Hybryda w leasing – to się opłaca?

Samochody hybrydowe są droższe w porównaniu z autami z silnikiem benzynowym. Nie warto jednak odrzucać tego rodzaju pojazdów, ponieważ w ich finansowaniu pomoże dobrze dobrany leasing. To z kolei przekłada się na realne korzyści dla twojego przedsiębiorstwa.

  • Zachowanie płynności finansowej

Jeśli skorzystasz z atrakcyjnego leasingu samochodowego, zachowasz płynność finansową. Na start będziesz potrzebować zaledwie kilku tysięcy złotych opłaty wstępnej (przy założeniu, że w leasing bierzesz jeden pojazd), co nie powinno stanowić nadmiernego obciążenia finansów twojej firmy.

  • Większe bezpieczeństwo pracowników

Leasing pozwala na modyfikację floty pojazdów poprzez wyeliminowanie samochodów mocno wyeksploatowanych. To przekłada się na większe bezpieczeństwo twoich pracowników, którzy na co dzień korzystają z aut służbowych.

  • Większe oszczędności finansowe

Rosnące ceny paliwa nie napawają optymizmem – głównie te firmy, dla których użytkowanie samochodów jest codziennością. Wzięcie hybrydy w leasing będzie oznaczało możliwość ograniczenia wydatków na tankowanie – szczególnie, jeśli pracownicy poruszają się głównie po mieście.

Oszczędności mogą być naprawdę spore, ponieważ różnice w spalaniu oscylują w granicach kilku litrów na 100 przejechanych kilometrów.

  • Lepszy wizerunek firmy

Samochody hybrydowe – z uwagi na mniejsze zużycie paliwa – emitują dużo mniej spalin, w tym szkodliwego dwutlenku węgla. Jeśli więc flota pojazdów w twoje firmie będzie bazowała wyłącznie na hybrydach, możesz zyskać lepszy wizerunek – nie tylko w oczach pracowników, ale i kontrahentów. Coraz więcej osób docenia dbałość o środowisko naturalne – szczególnie, jeśli swoją „cegiełkę” dokłada przedsiębiorstwo.

Jak wynika z powyższego, wzięcie hybrydy w leasing niesie za sobą wiele dobrego. Decydując się na takie finansowanie, możesz skorzystać nie tylko z jego standardowych zalet. Atutem są dodatkowe korzyści, takie jak np. oszczędności związane z tankowaniem czy pozytywne skojarzenia z firmą troszczącą się o środowisko naturalne.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *