(Zaktualizowano: 17 lipca, 2023)

Dlaczego kartę kredytową warto mieć ze sobą w każdej podróży? Czemu to rozwiązanie jest w wielu przypadkach lepsze niż gotówka? Już teraz dowiedz się, dlaczego na urlopie dobrze być wyposażonym w kartę kredytową!

Karta kredytowa dla Ciebie

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Oprócz wielu dobrze znanych zalet karta kredytowa okazuje się też znakomitym środkiem płatniczym podczas krajowych, a szczególnie zagranicznych wakacji. Oczywiście tradycjonaliści są wyjątkowo przywiązani do gotówki i bez wątpienia zawsze dobrze mieć jej choć trochę w portfelu. Ich najczęstszym argumentem jest zwykle to, że nie w każdym miejscu można płacić gotówką. Zwolennicy kart kredytowych twierdzą natomiast, że to bardzo wygodna forma płatności, a przecież gotówkę można wypłacić w dowolnym bankomacie. Trzeba jednak przyznać, że karta kredytowa ma wiele mocnych stron, z których warto korzystać właśnie podczas urlopowych wojaży.

Okres bezodsetkowy

Karta kredytowa może być przede wszystkim znakomitym ratunkiem, jeśli zabraknie Ci nieco środków finansowych. I to zarówno przed wakacjami, kiedy okaże się, że nie stać Cię w pełni na wymarzony wyjazd, jak i podczas urlopu, kiedy dojdzie do sytuacji, w której przeliczyłeś się z kosztami wypoczynku. Niektórych rzeczy podczas wakacji po prostu nie można sobie odmówić, a taka szybka „pożyczka” z karty kredytowej może być rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów. Tym bardziej że oprocentowanie karty kredytowej jest zazwyczaj znacznie niższe niż oprocentowanie przy zaciąganiu kredytu.

W tym miejscu trzeba wspomnieć o okresie bezodsetkowym. Jeżeli zamierzasz spłacić swoje zadłużenie wkrótce po powrocie z wakacji, może okazać się nawet, że nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Wynika to z tego, że okres bezodsetkowy na karcie kredytowej zazwyczaj trwa około 50-60 dni – w praktyce sprawia to, że odsetki za zaciągnięty dług zaczną być naliczane dopiero po takim czasie.

Kolejną zaletą kart kredytowych jest bezpieczeństwo ich stosowania. Gotówkę dość łatwo można ukraść, nie możesz też wtedy liczyć na żadną rekompensatę. Natomiast kradzież karty kredytowej nie spowoduje strat, o ile zastrzeżesz kartę odpowiednio szybko. Poza tym nierzadko karta kredytowa może być ubezpieczona lub gwarantować Ci inne dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie podróży z kartą kredytową.

Nie każdy wie też, że są usługi, za które wręcz powinno się płacić kartą kredytową lub też do ich zarezerwowania posiadanie karty kredytowej jest konieczne. Do tego typu usług zaliczyć trzeba np. wypożyczenie auta za granicą, czasem może być też ona wymagana podczas rezerwacji noclegu. Dlatego? Otóż w przypadku wypożyczenia samochodu mogą pojawić się dodatkowe koszty, jak np. uszkodzenie pojazdu, paliwo czy mandat – w takiej sytuacji firma wypożyczająca auto ściągnie z Twojego konta stosowną należność.

Jak zatem widać, karty kredytowe są w podróży co najmniej bardzo potrzebne – warto pamiętać, że mogą też kryć w sobie pewną pułapkę. Otóż płacąc kartą, zupełnie inaczej postrzega się swoje wydatki – ujmując wprost, zwyczajnie nie zauważasz, ile wydajesz. Dlatego po powrocie z wakacji może spotkać Cię gorzka niespodzianka w postaci dużego zadłużenia na karcie kredytowej. I dlatego też serdecznie zachęcamy do monitorowania wydatków na karcie kredytowej w czasie wakacji. Jeżeli Twój wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie masz karty kredytowej, nic straconego – coraz częściej dostępna jest również karta kredytowa od ręki. Nie czekaj dłużej i już teraz zaopatrz się w kartę kredytową na wyczekiwany urlop!

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

  1. https://mojafirma.infor.pl/karty-kredytowe/warto-wiedziec/280142,Dlaczego-karta-kredytowa-przydaje-sie-w-podrozy.html
  2. https://www.blog.santanderconsumer.pl/bank-mozliwosci/wygodne-i-tanie-podrozowanie-z-karta-kredytowa,1,57.html
  3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/22708,karty-kredytowe,karta-kredytowa-na-wakacjach—co-powinienem-wiedziec,1,1
  4. https://subiektywnieofinansach.pl/jak-zyc-bez-karty-kredytowej/

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *