maszyny rolnicze sklep
(Zaktualizowano: 17 października, 2022)

Długo można by wymieniać akcesoria rolnicze niezbędne lub przydatne maszynie rolniczej. Jednak naszym zdaniem szczególnie jedna kategoria jest warta uwagi. Prawdopodobnie najważniejszymi, a na pewno jednymi z najważniejszych są filtry do maszyn rolniczych. Nie bez powodu posiada je absolutnie każdy sklep rolniczy. Czym są i do czego służą filtry? Dlaczego są tak ważne? Odpowiadamy!

Sklep rolniczy, czyli duży wybór filtrów

W zasadzie każdy dobry sklep rolniczy nie tylko oferuje filtry, ale też posiada ich duży wybór. Wynika to z tego, że mowa o niezwykle potrzebnych akcesoriach, z których nie można zrezygnować. Co więcej, różnorodność maszyn jest duża, a jednocześnie specyficzne cechy poszczególnych modeli wymagają stosowania odmiennych filtrów. Tym samym zaspokojenie potrzeb wszystkich klientów wymaga posiadania szerokiej oferty.

Co więcej, filtry to urządzenia różnorodne również pod względem pełnionej funkcji i miejsca montażu. Na pierwszy plan wysuwają się filtry powietrza. Otóż dla prawidłowej pracy maszyny rolniczej niezbędna jest właściwa praca silnika. W przypadku dużych maszyn jednostki napędowe to bardzo pojemne i mocne urządzenia. Do pracy potrzebują mieszanki powietrzno-paliwowej. Powietrze w dużych ilościach jest zasysane z zewnątrz. Niestety powietrze, którym oddychamy zawiera zanieczyszczenia, które mogą poważnie uszkodzić silnik. Dlatego też dla sprawnego działania maszyny rolniczej konieczne jest stosowanie wysokiej jakości filtra powietrza. Również paliwo dodawane do silnika może zawierać zanieczyszczenia, stąd też obok filtra powietrza instaluje się filtr paliwa.

Warto wspomnieć również filtrze oleju, który zapobiega przedostawaniu się do silnika zanieczyszczeń wraz ze smarem, odpowiadającym za zmniejszenie siły tarcia i chłodzenie jednostki napędowej. Ponadto w niektórych maszynach rolniczych stosuje się filtry kabinowe. Mowa o maszynach z kabinami, w których przebywa operator. W czasie niektórych prac rolniczych powstaje wiele pyłów i kurzu, przed którymi operator jest chroniony właśnie za sprawą filtra kabinowego. Podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów filtrów, również te kabinowe znajdziesz w sklepie rolniczym.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *