akumulatorowy klucz udarowy
(Zaktualizowano: 3 marca, 2022)

Każdy z nas miał kiedyś zapewne do czynienia z zapieczoną śrubą, która w żaden sposób nie dawała się odkręcić. Może to przysporzyć niemałego problemu, szczególnie jeśli trzeba szybko wymienić koło. Na szczęście w dzisiejszych czasach dysponujemy rozwiązaniami, które pozwalają  poradzić sobie z tego typu problemem. Mowa tutaj o akumulatorowych kluczach udarowych, które są niezastąpione w każdym warsztacie. Poznaj ich największe zalety.

Zobacz też: Jak z głową zaplanować budowę domu metodą gospodarczą?

Do czego służy klucz udarowy?

Klucze udarowe to urządzenia, które są przeznaczone do odkręcania i zakręcania śrub za pomocą udaru. Zjawisko to polega na częstych, regularnych uderzeniach w przekładnię obracającej się głowicy. Z tego powodu klucze tego typu radzą sobie nawet z najbardziej zapieczonymi czy trudnymi do wkręcenia czy wykręcenia śrubami przy minimalnym wysiłku użytkownika. Przy wyborze warto stawiać na klucze renomowanych firm, będzie to bowiem gwarancja ich najwyższej jakości, o czym przekonuje przedstawiciel sklepu Mistama z elektronarzędziami.

Klucze udarowe od sprawdzonych producentów posiadają wysoki moment obrotowy, co sprawia, że radzą sobie z dużymi średnicami śrub wkręcanych głównie w metalu i betonie. Są zatem niezastąpione przy konstrukcjach stalowych i betonowych, a także przy budowie maszyn. Dzięki metalowej obudowie przekładni urządzenia są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo najczęściej są także wyposażone w najnowsze systemy przeciwprzeciążeniowe, wyjaśnia nasz rozmówca.

Zobacz też: Jakie narzędzia i akcesoria warto posiadać w domowym warsztacie tapicerskim?

Dlaczego warto wybrać klucze akumulatorowe?

Klucze udarowe mogą występować w wersji elektrycznej lub akumulatorowej. Największą zaletą kluczy udarowych akumulatorowych jest mobilność, ponieważ mogą pracować w każdych warunkach bez konieczności dostępu do źródła prądu, a ponadto są wygodne w użytkowaniu. Najczęściej oparte są na wytrzymałej baterii litowo-jonowej, która gwarantuje im długotrwałą pracę na jednym ładowaniu, a także zapewnia odpowiednią moc. Ponadto mogą być one wyposażone w dodatkowe opcje, np. ułatwiające pracę oświetlenie ledowe czy też kilkustopniowa skala dokręcania. Ich konstrukcja przekłada się na ergonomię pracy, a także długą żywotność urządzenia. Klucze udarowe akumulatorowe mają liczne zastosowania. Doskonale sprawdzają się w serwisach samochodowych, które zajmują się wymianą opon w terenie i nie mają dostępu do elektrycznego źródła zasilania.

Podsumowując, akumulatorowe klucze udarowe to narzędzia o licznych zaletach, do których należy przede wszystkim mobilność, komfort pracy oraz duża wygoda użytkowania.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *