akumulatorowy klucz udarowy
(Zaktualizowano: 3 marca, 2022)

Każdy z nas miał kiedyś zapewne do czynienia z zapieczoną śrubą, która w żaden sposób nie dawała się odkręcić. Może to przysporzyć niemałego problemu, szczególnie jeśli trzeba szybko wymienić koło. Na szczęście w dzisiejszych czasach dysponujemy rozwiązaniami, które pozwalają  poradzić sobie z tego typu problemem. Mowa tutaj o akumulatorowych kluczach udarowych, które są niezastąpione w każdym warsztacie. Poznaj ich największe zalety.

Zobacz też: Jak z głową zaplanować budowę domu metodą gospodarczą?

Do czego służy klucz udarowy?

Klucze udarowe to urządzenia, które są przeznaczone do odkręcania i zakręcania śrub za pomocą udaru. Zjawisko to polega na częstych, regularnych uderzeniach w przekładnię obracającej się głowicy. Z tego powodu klucze tego typu radzą sobie nawet z najbardziej zapieczonymi czy trudnymi do wkręcenia czy wykręcenia śrubami przy minimalnym wysiłku użytkownika. Przy wyborze warto stawiać na klucze renomowanych firm, będzie to bowiem gwarancja ich najwyższej jakości, o czym przekonuje przedstawiciel sklepu Mistama z elektronarzędziami.

Klucze udarowe od sprawdzonych producentów posiadają wysoki moment obrotowy, co sprawia, że radzą sobie z dużymi średnicami śrub wkręcanych głównie w metalu i betonie. Są zatem niezastąpione przy konstrukcjach stalowych i betonowych, a także przy budowie maszyn. Dzięki metalowej obudowie przekładni urządzenia są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo najczęściej są także wyposażone w najnowsze systemy przeciwprzeciążeniowe, wyjaśnia nasz rozmówca.

Zobacz też: Jakie narzędzia i akcesoria warto posiadać w domowym warsztacie tapicerskim?

Dlaczego warto wybrać klucze akumulatorowe?

Klucze udarowe mogą występować w wersji elektrycznej lub akumulatorowej. Największą zaletą kluczy udarowych akumulatorowych jest mobilność, ponieważ mogą pracować w każdych warunkach bez konieczności dostępu do źródła prądu, a ponadto są wygodne w użytkowaniu. Najczęściej oparte są na wytrzymałej baterii litowo-jonowej, która gwarantuje im długotrwałą pracę na jednym ładowaniu, a także zapewnia odpowiednią moc. Ponadto mogą być one wyposażone w dodatkowe opcje, np. ułatwiające pracę oświetlenie ledowe czy też kilkustopniowa skala dokręcania. Ich konstrukcja przekłada się na ergonomię pracy, a także długą żywotność urządzenia. Klucze udarowe akumulatorowe mają liczne zastosowania. Doskonale sprawdzają się w serwisach samochodowych, które zajmują się wymianą opon w terenie i nie mają dostępu do elektrycznego źródła zasilania.

Podsumowując, akumulatorowe klucze udarowe to narzędzia o licznych zaletach, do których należy przede wszystkim mobilność, komfort pracy oraz duża wygoda użytkowania.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *