Top 5 aquarparków w Holandii
(Zaktualizowano: 12 maja, 2022)

Holandia to bardzo turystyczny kraj, który co roku odwiedza kilkadziesiąt milionów turystów (20 milionów w 2019 roku). Najpopularniejszym miastem turystycznym jest Amsterdam ze względu na wiele atrakcji, niedostępnych w innych krajach. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o Aquaparkach Holandii.

Aquapark Holandia – najlepsze parki wodne w Niederlandach

Poniżej znajduje się 5 Aquaparków na terenie Holandii, które musisz odwiedzić!

Tikibad

Tikibad to największy basek we wszystkich krajach Beneluksu oraz samych Niederlandach. Na terenie obiektu znajduje się 21 unikalnych zjeżdżalni (jedna z nich osiąga prędkość do 70km/h), super szybkie zjeżdżalnie, a dla młodszych odwiedzających został przygotowany park wodny Playa. Koszt wstępu to 26,50 Euro + 10 euro za parking. Obiekt czynny od 10:00 do 18:00

Zobacz też: Tworzywo ABS – co to jest? Funkcje, zalety i wady

Nationaal Zwemcentrum de Tongelreep

Popularny obiekt znajdujący się w Eindhoven. W ofercie parku znajduje się olimpijski basen, strefy dla dzieci i duży wybór punktów gastronomicznych. Dużą atrakcją w obiekcie są dyskoteki w wodzie, prowadzone przez doświadczonego DJ. Bilet wstępu to koszt 11 euro.

Godziny otwarcia kas biletowych:

  • pon-pt: 7:00-17:00
  • Sobota i niedziela: 10:00 – 17:00

Aquaventura Slidepark

Największy Aquapark w Holandii, oferuje aż 5000 metrów kwadratowych, na których znajduje się 11 spektakularnych zjeżdżalni, z których każda jest coraz bardzie ekstremalniejsza, niż poprzednia. Dla młodszych odwiedzających przygotowano wodny plac zabaw. Całodzienny bilet wstępu to 22,5 Euro. Na obiekt nie można przychodzić z pieskami.

Obiekt otwarty zależnie od pogody, zazwyczaj 10:00 – 17:00

Zobacz też: Czym jest kazus i jak go rozwiązać?

Aquapark Splash Hellevoetsluis

Obiekt znajduje się w Gravelingemeer w pobliżu Centre parcs. Aquapark stworzony głównie dla młodzieży, jednak dorośli również znajdą coś dla siebie. Park wodny głównie skierowany dla dzieci, do dyspozycji mają 1200 metrów kwadratowych, na których nie będą się nudzić przez cały dzień! Koszt biletu wstępu to 6 euro.

Waterspeelpark Splesj

Park wodny położony w Hoeven, na terenie ogromnego campingu Molecaten Park Bosbad Hoeven. Oferuje wszelkie trakcje, które powinny znajdywać się na terenie takiego kompleksu, czyli: zjeżdżalnie, zamek, rowery wodne, ścianki wspinaczkowe, Aquapark dla dzieci. Każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie, Bilet wstępu do tego obiektu to koszt 14 euro. Obiekt czynny od godziny 11:00 do 19:00

Powyżej zostały opisane jedne z wielu aquaparków na terenie Holandii, warto jednak je odwiedzić ze względu na mnogość atrakcji. Niektóre z nich są głównie przystosowane dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu jest to dobry wybór na weekendowy wyjazd. Basen Holandia lub park wodny to świetna zabawa na weekendowy wyjazd! Ciekawą alternatywą jest są również baseny termalne!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *