Rodzaje sushi
(Zaktualizowano: 12 lutego, 2023)

Z roku na rok popularność sushi rośnie w naszym kraju. Każdemu to danie kojarzy się głównie z ryżem i surową rybą, faktem jest, że są to istotne produkty w czasie produkcji sushi, natomiast wachlarz dodatków jest o wiele większy. Z wielu produktów można stworzyć niecodzienne i smaczne sushi. Jednymi z popularniejszych rodzajów sushi są futomaki, uramaki, unagi, futomaki i nigri. Poniżej przedstawimy nieco więcej o tym rodzaju sushi.

Rodzaje sushi

Z upływem lat powstało wiele odmian sushi. W kraju, z którego pochodzi – Japonii sushi różni się w każdym regionie. Przyczyną tego jest to, że mieszkańcy tego kraju korzystają z regionalnych produktów, które różnią się od lokalizacji. Poniżej zostały opisane najpopularniejsze rodzaje sushi!

  • Maki – uznawana za najpopularniejszą odmianę sushi, charakterystyczna dla niej jest czarna obwódka (algi morskie). W skład maki wchodzi: ryż, algi morskie (nori), owoce morza oraz warzywa. Wszystko to zawijane jest za pomocą maty bambusowej, następnie zostaje pokrojone na mniejsze kawałki.
  • Nigri – jedna z najprostszych odmian sushi, polecana jest dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z sushi. Nigri to wydłużone kulki ryżu doprawione octem, na których znajduje się surowa ryba i warzywa.
  • Uramaki – Odwrócone maki, znane również pod nazwą california rolls. Charakterystycznymi produktami dla tego rodzaju sushi jest sezam oraz kawior, który genialnie dopełnia pełnię smaku. Aby zrobić Urumaki, należy ułożyć ryż, następnie nori i inne dodatki.
  • Unagi – uznawana jest za jedną z najtrudniejszych odmian sushi. Od Sushi Mastera wymaga więcej kunsztu oraz przygotowania. W ich składzie oprócz ryżu znajduje się: ugrillowany w słodkim sosie węgorz japoński, który pokrojony jest w mniejsze części, położony na ryżu.
  • Futomaki – Odmiana wyróżnia się spośród innych za sprawą wystających wodorostów nori. Futomaki różnią się od tradycyjnego sushi zawijaniem, zawiera więcej dodatków, dzięki temu jest nieco grubsza.

Zobacz też: TOP 5 parków wodnych w Holandii

Jaki rodzaj sushi wybrać?

Najprostszym sposobem jest spróbowanie każdego rodzaju sushi i znalezienie takiego, który Ci posmakuje. Każdy rodzaj japońskiego dania ma własny unikalny smak, dlatego warto sprawdzić wszystkie rodzaje, na pewno jakiś przypadnie Ci do gustu! Daj znać w komentarzu jakie sushi smakuje Ci najbardziej!

Który rodzaj sushi jest najsmaczniejszy?

Wszystko zależy od naszego gustu, więc ciężko stwierdzić, który rodzaj sushi będzie najsmaczniejszy. Najlepiej przetestować wszystkie i wybrać ten, który Ci najbardziej smakuje!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *