Szczeczin
(Zaktualizowano: 23 marca, 2022)

Szczecin to bez wątpienia jedno z ładniejszych miast Polski. Cenione jest w szczególności za czyste powietrze, liczne tereny zielone oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Dodatkowo stosunkowa bliskość morza sprawia, że wiele osób wybiera Szczecin jako miejsce do życia. Jedną z dynamicznie rozwijających się dzielnic Szczecina jest Stołczyn. Dlaczego warto zamieszkać w Stołczynie, jednej z północnych dzielnic Szczecina? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Zobacz też: Co ma wpływ na wysokość kredytu hipotecznego?

Szczecin – w czym tkwi sekret jego popularności?

Czyste powietrze, liczne tereny zielone i dobrze rozwinięta infrastruktura – to główne zalety Szczecina. Parki, lasy, zbiorniki wodne, doskonale rozwinięta infrastruktura, a także wszystko to, co może zaoferować miasto samo w sobie, sprawiają, że Szczecin jest idealnym miejscem do zamieszkania – zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi.

Zakup mieszkania w Szczecinie to kompromis pomiędzy życiem w mieście, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a życiem w pobliżu natury, w której można znaleźć ukojenie po ciężkim dniu.

Warto dodać, że według statystyk, Szczecin jest jednym z najbezpieczniejszych miast w naszym kraju. To również miejsce, w którym koszty życia są znacznie niższe, niż w innych większych miastach Polski: cena metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie jest o kilkaset złotych niższa, niż w Poznaniu czy Gdańsku.

Zobacz też: Zredukuj koszty utrzymania gospodarstwa rolnego, dzięki panelom fotowoltaicznym

Dlaczego warto zamieszkać w Stołczynie, jednej z północnych dzielnic Szczecina?

Północne części Szczecina to stale rozwijające się obszary, cieszące się coraz większą popularnością. Jedną z najprężniej rozwijających się północnych części Szczecina jest Stołczyn, w którym powstają wysokiej klasy, nowoczesne inwestycje deweloperskie.

Za doskonały przykład może tutaj posłużyć, oferowane przez Graz Deweloperdewelopera w Szczecinienowe osiedle Dąbrówkiktórego niewątpliwym atutem jest atrakcyjna lokalizacja – budynki znajdują się w bliskim położeniu szkoły, przychodni i restauracji. Osiedle Dąbrówki jest miejscem przyjaznym do zamieszkania zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi. To usytuowane w północnej części miasta osiedle, cenione jest za liczne tereny zielone, pozwalające wyciszyć się i odnaleźć upragniony spokój. Co ponadto przemawia za tym, by zamieszkać na północy Szczecina?

Północna część Szczecina to także idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych: pływanie łódką czy żaglówką po Jeziorze Głębokim to czysta przyjemność i doskonały pomysł na weekendowy odpoczynek.

Niewątpliwą zaletą północy jest również świetnie rozwinięta sieć tramwajowa, umożliwiająca sprawny i szybki dojazd praktycznie do każdej części miasta.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *