Nocleg Szklarska Poręba – turyści na szlaku w Izerach
(Zaktualizowano: 11 listopada, 2021)

Mianem zimowej stolicy Polski może poszczycić się nie tylko Zakopane, lecz także Szklarska Poręba. Noclegi w tym dolnośląskim miasteczku położonym między Górami Izerskimi a Karkonoszami to doskonała propozycja dla osób, które lubią spędzać czas w otoczeniu natury, korzystać z czystego powietrza i doskonałej bazy turystycznej.

Apartament Szklarska Poręba – z widokiem na Szrenicę

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić apartamenty Szklarska Poręba jest duża szansa, że trafisz na taki, z okien którego rozciąga się widok na majestatyczną Szrenicę. To jeden z najpopularniejszych karkonoskich szczytów leżący na wysokości 1326 m n.p.m. i chętnie odwiedzany przez turystów. Zmierzają tu zarówno piechurzy z plecakami, którzy nad nocleg w Szklarskiej Porębie przekładają materac w miejscowym schronisku, fani górskich przebieżek, amatorzy oryginalnych formacji skalnych (w pobliżu szczytu można zobaczyć Trzy Świnki, Twarożnik i Końskie Łby), jak i rodziny z dziećmi czy osoby o ograniczonej mobilności. Te ostatnie zazwyczaj korzystają z krzesełkowej kolejki linowej, która sprawnie wwozi chętnych z miasteczka.

Pod szczytem znajduje się górna stacja wyciągu krzesełkowego i początek nartostrad. Dla fanów sportów zimowych przygotowano aż 20 km tras malowniczo położonych wśród szczytów i hal. To nie tylko trasy zjazdowe, lecz także stok slalomowy! Jeśli więc marzysz o aktywnym zimowym urlopie – koniecznie zarezerwuj swój nocleg w Górach Izerskich! Pamiętaj, że Sun & Snow rygorystycznie przestrzega wszystkich procedur związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19.

Zobacz też: Sposoby na modny salon – perfekcyjne dodatki do Twojego salonu

Szklarska Poręba noclegi: centrum wydarzeń dla rodzin z dziećmi

Wizyta w apartamentach Szklarska Poręba to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi. Miasteczko już od połowy XIX wieku jest znanym i cenionym uzdrowiskiem o walorach klimatycznych porównywanych z alpejskimi miejscowościami, dlatego warto uciec tu przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami z pozostałych regionów Polski. Władze miasta dbają zaś o to, by nawet najmłodsi nie zaznali nudy. Jak wiadomo, większość kilkulatków przeżywa prawdziwą fascynację dinozaurami. Niezapomnianą atrakcją będzie wiec dla nich wizyta w Dinoparku – miejscu, gdzie na terenie lasu rozstawiono figury kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości. Dodatkowo mieści się tu park, plac zabaw, piaskownica, małpi gaj, kino 6D oraz dmuchańce.

Nieco starsze pociechy warto zabrać do Osady Poszukiwaczy Skarbów, w której można zapoznać się z tym, jak wyglądały średniowieczne urządzenia górnicze i hutnicze, wybić własną monetę czy zobaczyć rzemieślników przy pracy. Niedaleko noclegów w Szklarskiej Porębie stoi też Chata Walońska, w której starsi i młodsi mogą poznać historię szklarskich Walonów – ludu, który przybył na te tereny w XV wieku w poszukiwaniu minerałów. A jeśli kwestie związane z kamieniami szlachetnymi pochłoną Was na dłużej – koniecznie odwiedźcie też Muzeum Mineralogiczne.

Zobacz też: Rodzaje i przebieg pomiarów elektrycznych

Nocleg Szklarska Poręba – najpiękniejsze wodospady i punkty widokowe

Apartamenty w górach mają to do siebie, że nie trzeba z nich wychodzić, by napawać się pięknymi widokami. Nie inaczej jest w Szklarskiej Porębie. Noclegi, które zostały odpowiednio wybrane, to jednak nie wszystko. Warto odwiedzić przynajmniej kilka znanych z przewodników i polecanych wszystkim turystom atrakcji:

  • Zakręt śmierci – punkt widokowy, z którego rozpościera się imponujący widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Jak sama nazwa wskazuje – jest bardzo ostry, dlatego warto zachować najwyższą ostrożność! Na pewno na niego trafisz, gdy postanowisz opuścić swój apartament Szklarska Poręba i odwiedzić położony niedaleko Świeradów-Zdrój.
  • Złoty widok – punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama całego pasma Karkonoszy. Leży się na wysokości 610 m n.p.m. – tuż nad doliną Kamiennej.
  • Wodospad Kamieńczyka – jest położony na wysokości 846 m n.p.m. i składa się z trzech kaskad. Można zobaczyć go z góry (przy schronisku Kamieńczyk) albo z dołu.
  • Wodospad Szklarki – drugi co do wielkości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Ma aż 13,3 m wysokości i przepięknie opada spiralnym strumieniem.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *