(Zaktualizowano: 24 sierpnia, 2023)

Potrzebujesz gotówki do realizacji ważnych celów biznesowych? A może walczysz ze skutkami kryzysu i chcesz odzyskać płynność finansową w swojej firmie? Niezależnie od źródła problemów, pożyczka stanowi ważny element radzenia sobie z trudną sytuacją. Przedstawiamy poradnik, z którego dowiesz się wszystkiego o zastawie na nieruchomości. Jakie zasady funkcjonują na rynku pozabankowym? Jak otrzymać fundusze?

Czym jest pożyczka pod zastaw?

Restrykcyjna polityka kredytowa banków doprowadziła wiele mniejszych firm do wykluczenia z kręgu podmiotów uprawnionych do kredytu. Należysz do tej grupy? Pożyczka pod zastaw może okazać się dla Ciebie ratunkiem!

Jeśli jesteś właścicielem domu lub działki rolnej, masz możliwość otrzymania wsparcia dzięki wpisaniu nieruchomości do hipoteki. Mechanizm pozostaje niezwykle prosty. Zastaw jest zabezpieczeniem spłaty zadłużenia (w ramach kredytu lub produktu pozabankowego). Jeśli regulujesz płatności w terminie, wszystko przebiega zgodnie z planem. Dopiero kiedy przestajesz spłacać dług, wierzyciel zyskuje prawo do zajęcia części majątku w celu zaspokojenia swoich roszczeń.

W rzeczywistości pożyczka z ustanowieniem hipoteki dla działki rolnej często okazuje się lepszym rozwiązaniem od kredytu bankowego. Biuro pozabankowe zyskuje skuteczne zabezpieczenie wierzytelności, dzięki czemu jest otwarte na negocjowanie warunków umowy i rozszerza ofertę na klientów bez wymaganej zdolności kredytowej.

Pożyczka pod zastaw — kto może się o nią ubiegać?

Rozważasz zaciągnięcie długu na firmę? Sprawdź zasady przyznawania pożyczki pod zastaw działki rolnej, która stanowi skuteczną alternatywę dla kredytu.

Zabezpieczenie należności wpisem do hipoteki staje się popularnym narzędziem wsparcia dla podmiotów, które z różnych przyczyn nie chcą korzystać z oferty banku. Należą do nich przede wszystkim:

  • przedsiębiorcy borykający się z niską płynnością i nieregularnymi dochodami,
  • firmy wchodzące na rynek (start-upy),
  • osoby mające trudności z regulowaniem innego kredytu,
  • podmioty poszukujące większej elastyczności przy formowaniu postanowień umownych.

Jaki warunek należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw?

Aby ubiegać się o finansowanie, musisz posiadać prawo własności do działki rolnej, która będzie stanowić zabezpieczenie spłaty długu. Cały proces jest bezpieczny i ugruntowany w regulacjach prawnych. Wpis do hipoteki następuje w formie aktu notarialnego. Wysokość przyznawanej puli pieniężnej wynika z wartości nieruchomości i wskaźnika LTV, którego wyliczenie wchodzi w zakres polityki wewnętrznej danego biura pożyczkowego.

Pożyczka i kredyt pod zastaw działki rolnej mają ze sobą wiele wspólnego. Różnią się jednak poziomem skomplikowania procedur. Nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców kieruje swoją uwagę w stronę rynku usług pozabankowych, gdzie otrzymują przystępne zasady finansowania i korzystne oprocentowanie.

Chcesz uniknąć wielu uciążliwości związanych z ubieganiem się o kredyt? Poszukujesz sprawdzonej oferty pożyczki pod zastaw działki rolnej? Firma Smartvest specjalizuje się w udzielaniu wsparcia mikro i małym przedsiębiorcom niezależnie od ich sytuacji finansowej. Dowiedz się więcej na stronie www.smartvest.pl i dostosuj warunki do swoich potrzeb!

Materiał zewnętrzny

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *