okna z roletami
(Zaktualizowano: 3 marca, 2022)

Bez względu na rodzaj zamontowanych okien każdy z nich warto zaopatrzyć w podstawowe akcesoria ułatwiające użytkowanie, wpływające na ich estetykę oraz zapewniające w połączeniu z nimi więcej komfortu w pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule przedstawimy akcesoria okienne, w które warto się zaopatrzyć.

Zobacz też: Kiedy wymienić okna plastikowe? Jeśli te rzeczy występują u Ciebie w domu, pomyśl nad nowymi oknami!

Moskitiery, czyli skuteczna ochrona przed owadami

Otwarte okna w upalne, letnie dni przynoszą ulgę, dając lekkie, orzeźwiające powiewy wiatru. Aby zapewniały wyłącznie przyjemność i nie wiązały się z dyskomfortem w postaci latających po mieszkaniu much czy kąsających komarów, zaleca się zamontowanie moskitiery. To jedno z najchętniej wybieranych akcesoriów okiennych. Producenci moskitier tworzą ramy z siatkami, dopasowując je do każdego typu, kształtu i rozmiaru okien. Są łatwe w montażu, a wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniają pożądaną szczelność, która nie przepuści do pomieszczenia nawet najmniejszego owada.

Ogranicznik otwarcia i blokady dla bezpieczeństwa domowników

Zastosowanie blokady lub ogranicznika otwierania okna zapewnia bezpieczeństwo w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Okna uchylają się na określoną, uniwersalną szerokość. Ogranicznik montuje się na skrzydłach okiennych w celu ustawienia uchylenia okna zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Jak podpowiada galeria wnętrz ReForma, akcesoria tego typu sprawdzają się również w pomieszczeniach, w których przebywają koty niewychodzące. Zmniejszają ryzyko wypadku z udziałem pupila, umożliwiając przepływ powietrza w pomieszczeniu.

Zobacz też: Jak przygotować dom do instalacji pompy ciepła?

Osłony okienne

Poza moskitierami, osłony na okna to kolejne, najczęściej wybierane akcesoria okienne. Ostre światło wpadające do pomieszczenia i nagrzewanie się pomieszczenia determinują do wybrania osłon chroniących przed słońcem i zapewniających intymność użytkownikom pomieszczenia. Rynek oferuje duży wybór osłon o różnorodnych walorach estetycznych. Wśród wygodnych rozwiązań znajdują się automatyczne rolety i żaluzje. Dla miłośników tkanin producenci przygotowują niezliczoną ilość wzorów zasłon.

Zobacz też: Jak obsługiwać koparko-ładowarkę?

Nawiewniki i termoramki – dla lepszej termoregulacji

Nawiewniki chronią pomieszczenia przed nadmiarem wilgoci. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, a w szczególności w kuchni, pralni i łazience, gdzie występuje duża ilość pary wodnej. Ich zadaniem jest zwiększanie przepływu powietrza i osuszanie wnętrza, co prowadzi nie tylko do uniknięcia konsekwencji nadmiernej wilgoci we wnętrzu, ale również obniżenia kosztów za ogrzewanie. Innowacją są również termoramki zapobiegające utracie ciepła z pomieszczeń.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *