Okna na wymiar domel
(Zaktualizowano: 10 stycznia, 2022)

Wymiana stolarki okienno-drzwiowej w całym domu to poważna inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Kiedy wymienić okna plastikowe na nowe? Przeciekający parapet podczas ulewnego deszczu, problemy z otwieraniem czy zamykaniem, brak odpowiednich zabezpieczeń antywłamaniowych, wyższe rachunki za ogrzewanie w kolejnym sezonie grzewczym – wszystko to sprawia, że nadszedł czas na podjęcie ważnej decyzji.

Zobacz też: Jak poradzić sobie ze rdzą w samochodzie?

Kiedy warto wymienić okna plastikowe?

Wymiana stolarki otworowej ma sens wyłącznie ze względów estetycznych. Starszej generacji lub nieodpowiednio zamontowane okna mogą po pewnym czasie zżółknąć lub zszarzeć. Czasami też tracą na właściwościach użytkowych. Wraz z upływem lat mogą nie spełniać swoich podstawowych zadań. W przypadku ponad 20-letnich okien często pojawiają się problemy z otwieraniem czy domykaniem. Wówczas należy zastanowić się nad wymianą okien plastikowych w całym budynku.

Motywacją do realizacji takiej inwestycji jest troska o bezpieczeństwo domowników. Nowej generacji okna PCV mają zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie i okucia o zwiększonej odporności na wyważenie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań podczas produkcji, sforsowanie skrzydła okiennego bywa niezwykle trudne dla włamywacza. O wymianie okien PCV warto też pomyśleć w sytuacji, gdy w domu lub mieszkaniu jest zbyt głośno. W budynkach mieszkalnych zlokalizowanych w pobliżu ruchliwych ulic sprawdzą się modele z trzema uszczelkami i szybami dźwiękochłonnymi.

Zobacz też: Blachodachówka modułowa – Zalety, montaż, cena

Na co zwrócić uwagę?

Nieszczelne profile okienne generują większe rachunki za ogrzewanie. Za powstawanie nieszczelności może odpowiadać wiele czynników. Najczęściej są wynikiem zbyt długiego użytkowania okien lub nieprawidłowego montażu. Jeśli zostaną źle dopasowane do otworów, mogą powodować duże straty energii cieplnej. Nadmierna utrata ciepła z domowego wnętrza przyczynia się do wyższych opłat za ogrzewanie czy klimatyzację. Nieszczelności mogą powstawać także po długoletniej eksploatacji, na przykład jako efekt zużycia uszczelek.

Warto zwrócić szczególną uwagę na energooszczędne okna PCV Domel. W ofercie renomowanego producenta stolarki okienno-drzwiowej dostępne są modele, takie jak: Energetic, Energetic Silent czy Infinity Passive. Wymienione konstrukcje bazują na sześciokomorowym systemie profili, przez co doskonale się sprawdzą w domach energooszczędnych. Okna znanej marki zostały wyposażone w uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach, zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie i renomowane okucia Winkhaus activPilot. Występują w wersji Classic oraz Round.

Zobacz też: Sprawdź, co musisz wiedzieć, przed zakupem nowego samochodu

Wymiana okien PCV – kiedy jest konieczna?

Warto o tym pomyśleć wtedy, gdy na powierzchni ramy pojawią się pęknięcia lub odpryski lakieru. Złuszczenia, plamy czy zarysowania na ramach okiennych wyglądają mało estetycznie i nie zawsze dają się usunąć przy pomocy zabiegów konserwacyjnych. Nad wymianą okien plastikowych należy też się zastanowić w momencie pojawienia się wypaczeń, które mogą generować problemy związane z ich podstawowymi funkcjami. Nowoczesne modele PCV zapewnią nie tylko bezpieczeństwo podczas użytkowania, ale też odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach.

Wymiana okien plastikowych jest konieczna szczególnie wtedy, gdy skrzydło okienne zostało uszkodzone podczas próby włamania. Właściciele domów lub mieszkań usytuowanych na najniższym piętrze powinni zainwestować w modele antywłamaniowe, które stanowią duże wyzwanie dla potencjalnych włamywaczy. Duże uszkodzenia powstałe na skutek nieszczęśliwego wypadku powinny również skłonić do zainwestowania w nowe okna. W przypadku pęknięcia jednej szyby, warto zastanowić się nad wymianą pakietu szybowego.

Podsumowując, dobrej jakości okna o niskim współczynniku przenikania ciepła oferuje firma Domel. Producent stolarki okiennej posiada w sprzedaży szeroki wybór modeli z trzyszybowym pakietem oraz ciepłymi ramkami. Energooszczędne okna PCV zostały też wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe, renomowane okucia i mechanizm stopniowania uchyłu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *