(Zaktualizowano: 18 września, 2023)

Przyszedł czas, aby odmienić wygląd Twojej kuchni? Wybór odpowiednich płytek może być wyzwaniem, ponieważ w tym pomieszczeniu panują specyficzne warunki. W artykule omówimy, na co zwracać uwagę, wybierając idealne kafelki do wnętrza i jakimi kryteriami się kierować. Jeśli jesteś gotowy na zakupy, zapraszamy do lektury.

Styl i estetyka

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad stylem Twojej kuchni. Czy jest to nowoczesna, klasyczna czy minimalistyczna przestrzeń? Wybierając płytki, upewnij się, że pasują do ogólnej koncepcji i kolorystyki wnętrza. Niezależnie od tego, czy wybierzesz duże płytki 40 × 120 cm, czy też mniejsze o innych proporcjach muszą one harmonizować ze stylem, w którym utrzymane jest pomieszczenie. 

Kolor kafelków ma ogromne znaczenie. Jasne odcienie optycznie powiększają, podczas gdy ciemne nadają elegancji wszędzie tam, gdzie są ułożone. Zastanów się, jaki nastrój chcesz stworzyć w swojej kuchni, i dopasuj kolory płytek do tego celu. Czołowi producenci radzą unikać zbyt jaskrawych barw. Do takich firm należy obecny od ponad 30 lat na rynku Tubądzin. Płytki tej firmy, nawet utrzymane w odcieniach błękitu lub zieleni, nie męczą wzroku i nie wychodzą z mody.

Funkcjonalność – najważniejsza właściwość kuchni

Kuchnia to miejsce, które jest użytkowane przez wiele osób, dlatego zarówno płytki podłogowe, jak i ścienne muszą być nie tylko estetyczne, ale również odporne na uszkodzenia oraz temperaturę i łatwe do czyszczenia. Z tego względu popularnością w sklepie dekordia.pl cieszą się produkty renomowanych firm. Do takich należą płytki Tubądzin, charakteryzujące się trwałością i łatwością pielęgnacji.

Materiałem, który spełnia wymagania stawiane kafelkom kuchennym, jest naturalna ceramika. Jest niedroga, łatwo się ją czyści i formuje. Ponadto, co warto podkreślić, ceramiczne płytki 40 × 120, 60 × 60 czy najnowsze 33 × 90 cm są bezpieczne dla zdrowia. To zaleta szczególnie cenna w kuchni. 

Jaki rozmiar i format płytek do kuchni wybrać? 

Rozważ, jaki format płytek będzie najodpowiedniejszy dla Twojej kuchni. Płytki 40 × 120 to przykład dużych formatów, które mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Ta wielkość kafelków stała się ostatnio bardzo modna z kilku powodów. Efektowna powierzchnia bez dużej ilości spoin nadaje wnętrzu nowoczesny i elegancki wygląd. Przestrzeń wydaje się bardziej otwarta. 

Istotny w kuchni jest fakt, że użycie dużych kafelków przekłada się na mniejszą liczbę fug – miejsc, gdzie mogą gromadzić się zabrudzenia i plamy. Wszechstronne zastosowanie wielkoformatowych płytek Tubądzin pozwala dodatkowo uzyskać spójny wygląd całego pomieszczenia. Podkreśli to powtarzalność motywów i deseniu. W tym przypadku także warto zachować umiar i nie przesadzać z intensywnością.

Pamiętaj, że wybór płytek do kuchni ma wpływ na komfort gotowania i wygląd tego ważnego pomieszczenia. Zwróć uwagę na odpowiedni format kafelków, ich rozmiar, kolor i wzór, który będzie pasować do Twojej wizji i spełniać wszystkie potrzeby.  Przyjrzyj się ofertom renomowanych sklepów, w których znajdziesz szeroki wybór płytek. Z naszą pomocą stworzysz kuchnię marzeń, która będzie jednocześnie funkcjonalna i piękna.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *