bransoletka
(Zaktualizowano: 9 stycznia, 2023)

Bransoletki przyjaźni mogą być naprawdę ciekawym prezentem jeżeli chcemy podkreślić naszą relację. Czasami trudno określić słowami swoje uczucia, wtedy bransoletki pomogą pokazać kto ma szczególne miejsce w naszym życiu. Zwane również bransoletkami BFF (best friends forever), stają się coraz popularniejsze na Zachodzie oraz za oceanem, gdzie wręczenie ich sobie przez nastolatki jako prezenty jest bardzo powszechne. Zobacz co wyróżnia taką biżuterię i czy warto się na nią zdecydować.  

Bransoletki dla przyjaciółek lub rodzeństwa – wygląd

Wygląd bransoletek przyjaźni może być bardzo zróżnicowany, jednak praktycznie wszystkie modele wyróżnia charakterystyczna cecha – uzupełniający się design. W praktyce oznacza to, że bransoletki nawiązują do siebie wyglądem w taki sposób, że po przyłożeniu ich do siebie tworzą spójną kompozycję. Szczegóły zależą od rodzaju konkretnego modelu. Przykładowo, jeżeli mamy bransoletki przyjaźni dla 3 osób z trzema serduszkami, to główny element (zawieszka) każdego egzemplarza będzie zawierał jedno wypełnione serduszko na innej pozycji. Wtedy, po przyłożeniu do siebie bransoletek od razu widać, że tworzą ze sobą większą całość. Istnieją także modele dedykowane dla 2, 4 lub większej ilości osób – wtedy wzór będzie odpowiednio inny. Możemy również znaleźć bransoletki z magnesami, które przyciągają się do siebie i łączą w określony wzór przy każdym zbliżeniu. 

Design tego typu bransoletek jest najczęściej dość swobodny – powszechne są tutaj materiałowe sznureczki zamiast łańcuszków i dowolne wzory zawieszek. To niewątpliwa zaleta, która umożliwia ich noszenie przez cała dobę, jako uzupełnienie dowolnej stylizacji. Istnieją również bransoletki ze złota i srebra, są jednak dużo mniej popularne. Jeżeli chodzi o wzory zawieszek, to dominują tutaj wspomniane wcześniej serca i inne kojarzące się z miłością, przyjaźnią, dobrem wzory. Znajdziemy tutaj:

  • motywy zwierzęce,
  • symbol nieskończoności,
  • symbol yin-yang,
  • puzzle i kluczyki 
  • kamienie naturalne, 
  • księżyc

Osoby pragnące dodatkowej personalizacji, mogą poszukać również produktów z grawerem. Wtedy każda bransoletka przyjaźni będzie dodatkowo podpisana, co może stanowić ciekawy i miły dodatek. Nie musimy koniecznie decydować się grawerowanie swoich imion. Bardzo częstą praktyką jest wykorzystanie jakiegoś słowa, które łączy przyjaciółki i jest nie do końca zrozumiała dla osób postronnych. 

Po co nosić bransoletki przyjaźni?

Powodów do noszenia bransoletek przyjaźni może być naprawdę wiele. Tak jak w przypadku każdej biżuterii, możemy je wybrać ze względów estetycznych i dekorować nimi nasze stylizacje. Zdecydowana większość osób decyduje się jednak na bransoletki przyjaźni z uwagi na chęć podkreślenia wyjątkowej relacji, czyli ich przesłanie. Kiedy przyjaciółki zakładają tego typu biżuterię, jasno deklarują swoje przywiązanie, co często prowadzi do zacieśnienia więzi. Sama świadomość, że zawsze mamy przyjaciela na którego można liczyć, będzie ogromnym wsparciem w trudnej chwili. Ta mała błyskotka naprawdę potrafi poprawić nasze kontakty – nawet niewinne spojrzenie na rękę w ciągu dnia sprawi, że przypomnimy sobie o ważnych osobach i postanowimy zadzwonić lub napisać wiadomość, aby zadbać o przyjaźń.

Gdzie i z jakiej okazji kupować bransoletki dla przyjaciółek?

Okazja do obdarowania przyjaciółek może znaleźć się zawsze. Z pewnością będzie to dobry pomysł na prezent na urodziny lub imieniny. Ponieważ taka biżuteria podkreśla wyjątkowe relacje, często stanowi prezent wręczany przed dłuższą rozłąką, kiedy któraś za stron zmuszona jest do wyjazdu. Nad tego typu prezentem warto zastanowić również dla podkreślenia różnego rodzaju wyjątkowych spotkań, np. jeżeli wybieracie się na wspólny wyjazd, bransoletki przyjaźni mogą być elementem, który na długo będzie wam o nim przypomniał.

Aktualnie niewiele sklepów oferuje bransoletki przyjaźni w swojej ofercie, dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepu myslczlowieku.pl. Bogata oferta, szybka dostawa i modele niespotykane wszędzie indziej – to z pewnością wyróżnia ich na tle konkurencji. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *