Niedzielny wypad za miasto - co ze sobą zabrać
(Zaktualizowano: 19 maja, 2022)

Jednodniowy, weekendowy wypad to świetna okazja, by spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu, z dala od nowoczesnych technologii i codziennego życia. Do takiego wyjazdu warto jednak się przygotować: choć na krótki wypad nie trzeba wiele, są pewne rzeczy, których nie można zapomnieć. Jakie?

Zobacz też: 5 najciekawszych trasa na początek sezonu – gdzie wybrać się na pierwszy wypad motocyklowy w nowym sezonie?

Dlaczego to takie ważne?

Odpowiednie przygotowanie na krótką wycieczkę jest równie istotne jak w przypadku dłuższego wyjazdu. W tym drugim przypadku brak poszczególnych rzeczy może wiązać się z niewygodą lub dodatkowymi wydatkami, a w tym pierwszym może zupełnie zepsuć wyjazd.

Krótki, niedzielny wypad oznacza kilka lub maksymalnie kilkanaście godzin poza miastem, a zapomnienie poszczególnych elementów wyposażenia może wiązać się ze stratą sporej ilości czasu – by wrócić po potrzebne rzeczy do domu lub zakupić je po drodze.

Zobacz też: Gdzie jechać na długi weekend czerwcowy? Zainspiruj się z nami!

Wygodny strój to podstawa

Kwestią absolutnie podstawową, gdy chodzi o niedzielny wypad za miasto, jest dobrze dobrany strój. Wygodne buty męskie wiosenne dla nieco i komfortowy model damski dla niej, a także elastyczne spodnie zdecydowanie ułatwią wycieczkę, bez względu na to, czy planujecie jedynie spacer po równym terenie, czy wspinaczkę po górach.

Choć krótkie wypady z reguły można dość dobrze zaplanować pod kątem stroju, pewne kwestie wciąż trudno w pełni przewidzieć. Przykładowo, wycieczki odbywające się w okresie wiosennym mogą rozpoczynać się wczesnym porankiem, kiedy temperatura nie jest zbyt wysoka, jednak wraz z upływem godzin – pogoda może zmienić się na zdecydowanie korzystniejszą. Dlatego też w przypadku wiosennych wycieczek dobrym pomysłem jest wybór stroju na cebulkę, czyli nałożenie na siebie kilku warstw ubrania. W ten sposób można łatwo i szybko dopasować strój do pogody bez konieczności przebierania się.

Zobacz też: Etiopia a Kolumbia – czym różnią się te kawy?

Prowiant na drogę

Kwestią nie mniej istotną – zwłaszcza gdy planujemy wypad w miejsce nieskażone cywilizacją – jest zabranie ze sobą prowiantu. Obok pełnoprawnego posiłku, który mogą stanowić np. kanapki ub dowolnie wybrane danie nadające się do transportu – nie można zapominać także o wysokokalorycznych przekąskach (np. gorzkiej czekoladzie lub słodkich batonach) i napojach. Dobrze jest zabrać ze sobą nie tylko wodę, ale również coś, co  – w razie konieczności – pozwoli na szybkie uzupełnienie płynów i elektrolitów. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są np. napoje izotoniczne, które sprawdzą się szczególnie dobrze podczas wielogodzinnej wędrówki.

Dobry humor!

Wreszcie, nie można zapominać o kwestii absolutnie podstawowej, czyli dobrym humorze. Odpowiednie samopoczucie może sprawić, że wyjazd będzie udany, jednak jeśli nastrój nie sprzyja długim wycieczkom poza miastem – być może warto rozważyć przełożenie wypadu na bardziej dogodny termin. To naprawdę niezbyt dobry pomysł, by obcować z naturą w niesprzyjającym nastroju, który może popsuć wycieczkę wszystkim jej uczestnikom!

Niedzielny wypad za miasto to świetna opcja na zresetowanie baterii przed nadchodzącym tygodniem. Wystarczy pamiętać o wymienionych przez nas rzeczach – i można wybrać się na wycieczkę!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *