Trasa na motocykl
(Zaktualizowano: 2 maja, 2022)

Temperatura za oknem z dnia na dzień jest coraz wyższa, a co za tym idzie, na drogach widać coraz więcej motocyklistów. Jazda blisko domu z biegiem czasu przestaje być interesująca, dlatego wiele osób decyduje się na dalsze wypady. Wbrew pozorom wcale nie trzeba wyruszać w Alpy, aby móc doświadczyć niesamowitych widoków oraz cudownych zakrętów. W Polsce również nie brakuje interesujących tras motocyklowych, które dla niemałej części osób będą po prostu na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj poznasz pięć z nich, a może już jutro wyruszysz w jedną z nich!

Zobacz też: Czym kierować się przy wynajmie samochodu?

Dookoła Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka charakteryzuje się niepowtarzalną historią, zabytkami, kuchnią oraz oczywiście świetnymi trasami, które idealnie sprawdzą się w przypadku weekendowego motocyklowego wyjazdu. Na obszarach tych można znaleźć wiele atrakcji, a także miejsc, które po prostu zaprą ci dech w piersiach. Jednym z lepszych pomysłów jest zrobienie pętli ze Złotego Stoku przez Lądek-Zdrój aż do Bystrzycy Kłodzkiej. W późniejszym czasie warto udać się Międzylesia do Dusznik-Zdroju, aby zakończyć swoją podróż w Radkowie, do którego prowadzi Droga Stu Zakrętów. 

trasa na motocykl

U podnóża Tatr

Trasa motocyklowa, którą można nazywać u podnóża Tatr, to trasa, która oferuje nam jedne z najlepszych widoków w całej Polsce. Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że góry te prezentują się po prostu niesamowicie. Kiedy jednak udamy się na Polanę Głodówkową, aby zobaczyć ich panoramę – zaniemówimy. Podróż śmiało można rozpocząć z Chochołowa, czyli pięknej wsi, która charakteryzuje się interesującą zabudową. W późniejszym czasie można dojechać do Zakopanego, a na samym końcu Drogą Oswalda Balzera dotrzeć do Morskiego Oka. W takich miejscach warto zainwestować w odzież dla motocyklistów marki Shima w sklepie internetowym 4ride.pl.

Trasa na motocykl

Pętle Bieszczadzkie

Mała oraz duża Bieszczadzka pętla to tereny, które od wielu lat chętnie odwiedzane są przez motocyklistów. Mimo tego, że nawierzchnia nie jest dobra, dlatego wcześniej warto odwiedzić sklep motocyklowy, aby zakupić potrzebne akcesoria, to widoki, dzika przyroda oraz wiele spokoju rekompensują absolutnie wszystko.

Zobacz też: Kurtka motocyklowa – czym kierować się przy wyborze?

Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to prawdziwa gratka dla mieszkańców Częstochowy i okolic. Obszary te bardzo chętnie odwiedzane są przez wielu motocyklistów. Jest to w dużej mierze spowodowane urokliwymi drogami oraz licznymi ruinami zamków, które sprawiają, że naprawdę jest się gdzie zatrzymać. Najlepsze drogi to 793 z janowa do Żarek, 791 z Ogrodzieńca do Olkusza i 773 z Sieniczna do Ojcowa.

Trasa na motocykl

Droga Kaszubska

W przypadku, gdy jesteś bardziej zainteresowany cudownymi krajobrazami, aniżeli wieloma zakrętami. To Kaszuby oraz Wdzydzki Park Krajobrazowy są miejscem dla ciebie. W miejscach tych panuje atmosfera niczym z bajki, a kolejne widoki będą stale wywoływały na tobie zachwyt. Nie brakuje także innych atrakcji takich jak Centrum Edukacji i Promocji Regionu oraz zamek w Łapalicach. Udaj się tam, a na pewno nie będziesz tego żałował!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *