Auto skup Bydgoszcz
(Zaktualizowano: 16 grudnia, 2021)

Czy na pewno wszyscy wiemy, jaka jest różnica, między komisem samochodowym, a auto skupem? Te dwa pojęcia są często mylone, co sprawia niekiedy, że poszczególne osoby zniechęcają się do skorzystania z usług skupu samochodów. Prowadzi to do błędnego myślenia na temat skupów. W praktyce wygląda to tak, że jest wiele zasadniczych różnic wynikających ogólnego funkcjonowania i przeprowadzania transakcji w skupie i komisie. Zapraszamy do zapoznania się z teorią na temat tych dwóch miejsc związanych z rynkiem motoryzacyjnym.

Zobacz też: Co oznaczają punktowe elementy odblaskowe na jezdni?

Metoda działania w auto skup Bydgoszcz

Auto skup Bydgoszcz działa na bardzo prostych zasadach, nie są one skomplikowane nawet dla osób, które nigdy nie miały do czynienia ze sprzedażą używanego samochodu. Auto skup Bydgoszcz, jest firmą działającą na rynku już od wielu lat i cały czas wzbogaca swoją ofertę, chociażby o możliwość przyjazdu do swojego klienta własną autolawetą. Skup samochodów działa w następujący sposób, otóż odkupuje on samochody, które następnie stają się własnością skupu. Ot, cała filozofia.

Kolejnym krokiem dla skupu samochodów jest odsprzedanie takiego auta, jako używanego, lub rozebranie go na części. Auto skup Bydgoszcz, zawiera pełnoprawną umowę z klientem, w następstwie, której AutoDave staje się właścicielem samochodu. Warto podkreślić, że skup ten działa w pełni uczciwie i błyskawicznie. Nie musimy tutaj czekać na kupca miesiącami i nie płacimy żadnej prowizji. No właśnie – prowizja.

Komis samochodowy, w przeciwieństwie do skupu aut używanych nie staje się posiadaczem auta. Jest jedynie pośrednikiem, między kupcem a sprzedawcą, udostępnia miejsce i szuka klienta, za co potrąca sobie prowizję za usługę. Komisy samochodowe mają również dużą skuteczność, ale nie są tak popularne jak skup aut Bydgoszcz.

Zobacz też: Sprawdź, co musisz wiedzieć, przed zakupem nowego samochodu

Czas trwania transakcji w auto skup Bydgoszcz

Ogromnym plusem skupów samochodowych jest oczywiście zaoszczędzony czas i pieniądze. W przypadku skupów samochodów, dłużej zajmuje sama wycena, niż sama sprzedaż. Wycena składa się zazwyczaj z dwóch etapów, jednym z nich jest wycena wstępna przez telefon, a drugim wycena końcowa, którą najczęściej zamyka transakcja. Komisy samochodowe znacznie dłużej realizują transakcję. Może ona trwać nawet kilkanaście dni, lub kilka miesięcy.

Skup aut Bydgoszcz pieniądze wypłaca od razu, w komisie samochodowym nie możemy na to liczyć, że od ręki otrzymamy pieniądze. Dużo dłużej trwa cały proces szukania kupca, począwszy od zainteresowania pojazdem, po sprzedaż, a kwota końcowa, może nie okazać się wcale taka, na jaką liczyliśmy. W auto skupie Bydgoszcz cena jest znana od początku, klient nie jest w stanie się niczym zaskoczyć.

Zobacz tez: Pielęgnacja samochodu to podstawa

Co z naszym autem sprzedanym do auto skup Bydgoszcz

Tak jak wspominaliśmy po podpisaniu umowy kupna i sprzedaży w skupie aut Bydgoszcz, właścicielem auta zostaje firma AutoDave. Skup ten następnie najczęściej odsprzedaje samochody, jako auta z drugiej ręki, lub rozbiera na części. Ma takie prawo, ponieważ jest właścicielem samochodu, a my przestajemy nim być w momencie podpisania umowy. Możemy cieszyć się wówczas gotówką za sprzedane auto i zaoszczędzonym czasem, a nawet rozglądać się za nowym nabytkiem.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *