sklep w wielkiej brytanii
(Zaktualizowano: 12 kwietnia, 2022)

Nie ma chyba drugiego takiego kraju w Europie w którym mieszkałoby tylu Polaków co UK, wynika to zapewne z tego że język angielski jest już dość powszechny wszędzie, znacznie łatwiej się go nauczyć niż niderlandzkiego czy niemieckiego stąd popularność Wysp Brytyjskich.

Wielu Polaków po latach pracy na etacie zastanawia się nad otwarciem w końcu własnej małej działalności gospodarczej w UK po to aby przebić tzw. szklany sufit dochodów który niestety jest wpisany w etat.

Jedną z chętniej podejmowanych działalności jest uruchamianie własnych sklepów internetowych w UK, większość osób patrzy wyłącznie na Brytyjczyków pozycjonując swoją ofertę pod nich, czy jest to dobra strategia ?

Z uwagi na to że w UK mieszka kilka milionów Polaków trudno zbagatelizować tę niszę. Nie każdy jest w stanie z UK przylecieć czy przyjechać do Polski raz w tygodniu czy nawet częściej niż raz w miesiącu bo to są koszty, Polacy tęsknią za krajem, za regionalnymi produktami jest to doskonały pomysł na biznes, własny polski sklep internetowy z polskimi regionalnymi produktami.

Zapewne powiesz że można kupić te produkty w polskich sklepach bo internet nie zna granic – zgadza się, problem polega na tym że za wysyłkę zapłacisz krocie i będziesz na nią czekał kilka dni. Ja wolałbym kupując jakiś regionalny smakołyk mieć go u siebie następnego dnia i to z bezpłatną dostawą, niestety takich możliwości nie da ci sklep internetowy zarządzany z Polski. Produkt musi być fizycznie w UK aby to było możliwe.

Sklepy w UK sprzedają dziś wszystko, od odzieży poprzez produkty spożywcze, maszyny rolnicze na różowych dmuchanych jednorożcach skończywszy, ale skąd wiedzieć co będzie się sprzedawało wśród Polonii mieszkającej w UK ?

W przypadku produktów spożywczych praktycznie wszystko co polskie, nie musisz tu dokonywać nie wiadomo jakich analiz, sprzedasz wszystko, zainteresowanie będzie ogromne. Jeśli podróżujesz często do Polski możesz wykonać prosty test, kup kilka produktów regionalnych i spróbuj je sprzedać na Facebook Marketplace, w taki sposób ludzie często sprawdzają co się sprzedaje a potem naturalnym ruchem przechodzą do budowy sklepu internetowego po to aby zautomatyzować ten proces uwalniając swój czas na rozwój biznesu.

Jak otworzyć polski sklep w UK ?

Dla laika może się to wydawać bardzo skomplikowane, a tak nie jest, otwórz wyszukiwarkę google.co.uk i wpisuj zapytania tj.

  • wykonawcy sklepów internetowych uk
  • budowa sklepu internetowego w uk

otrzymasz mnóstwo wyników firm które specjalizują się w budowie sklepów internetowych pod rynek UK

Nie jest trudno uruchomić polski sklep internetowy UK daje ogrom możliwości w tym zakresie ,z tego co pamiętam to nie trzeba nawet zakładać firmy w początkowym okresie takiej działalności, jest tam ultraliberalne prawo podatkowe więc tym bardziej warto spróbować.

Musisz jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach po to aby uniknąć potencjalnych niepotrzebnych kosztów oraz kłopotów

  • sklep internetowy powinien być zbudowany na platformie Open-Source ponieważ da ci to pełną niezależność od wykonawcy oraz możliwość samodzielnej późniejszej rozbudowy
  • unikać platform abonamentowych bo to jest ślepa uliczka, sklepy internetowe w abonamencie nie są tak tanie jak obiecuje reklama mają ograniczoną funkcjonalność i uzależniają cię one w 100% od autora i cyklicznych rosnących z każdym rokiem płatności – taki sklep nigdy nie będzie twoją własnością, w chwili gdy przestajesz płacić – tracisz wszystko.
  • unikać sklepów dedykowanych pisanych pod siebie – to 100% uzależnienie od stałej płatnej obsługi ze strony wykonawcy
  • cena powinna być jednym z czynników ale na pewno nie najważniejszym, im niższa cena budowy sklepu internetowego tym wyższe ryzyko próby uzależnienia klienta od cyklicznych opłat związanych z obsługą techniczną

Pamiętając o powyższych ,sklep internetowy będzie narzędziem które będzie dla ciebie czymś co pozwoli rozwijać twój biznes, czymś czego fakt posiadania nie będzie ci generował miesięcznych kosztów i stresu związanego z rozbudową którą w przypadku sklepu internetowego na platformie OpenSource możesz zrobić nawet samodzielnie a więc bezkosztowo.

Jak już pisałem do uruchomienia własnego sklepu internetowego w UK nie jest wymagana nawet działalność gospodarcza (do pewnego obrotu) więc możesz taką działalność uruchomić po najniższych możliwych kosztach i sprawdzić czy towar schodzi, polskie sklepy internetowe w UK nie są niczym nowym ale konkurencja jest wielokrotnie niższa niż gdybyś chciał konkurować ze sklepami brytyjskimi dlatego warto rozpocząć nawet działalność od oferty dla Polaków, z czasem można w sklepie internetowym na platformie OpenSource rozbudować taki sklep o dodatkową wersję językową i zacząć oferować te same produkty Brytyjczykom poszerzając swoją grupę odbiorców.

Jeśli masz wiedzę techniczną możesz uruchomić polski sklep online w uk samodzielnie, choć ja osobiście wychodzę z takiego założenia że jeśli nie zamierzasz w przyszłości zajmować się budową sklepów internetowych – to nie warto, lepiej poświęcić ten czas na negocjacje z hurtowniami, rozwój własnej firmy niż pozyskiwanie wiedzy technicznej czyli de facto czegoś co wykorzystasz jeden raz.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *