Chcesz zdrowiej się odżywiać
(Zaktualizowano: 28 lutego, 2023)

Planowanie korzystnej dla organizmu diety i trzymanie się jej, jest trudne. To, że często kończy się niepowodzeniem, wynika nie tylko z kwestii nieumiejętności utrzymania rygoru. Największymi przeszkodami są problemy organizacyjne i konieczność podporządkowania całego życia jednemu celowi.

Dieta odkwaszająca – na czym polega?

Szybki i pełen stresu tryb życia wpływa negatywnie na styl odżywiania. Gdy nie jesteś już w stanie ignorować bardzo słabej odporności, masz kiepskie samopoczucie, które odbija się też na kondycji skóry, włosów i paznokci – prawdopodobnie Twój organizm jest zakwaszony. Aby wyjść z tego stanu, zacznij stosowanie prostej diety odkwaszającej! Opiera się ona na kilku prostych zasadach.

Większość stosowanych produktów musi mieć właściwości zasadotwórcze. Najlepiej spożywać je w formie surowej lub przygotowane na parze. Warto przekonać się do zielonych warzyw: brokułów, szpinaku, awokado, selera naciowego czy cukinii. Na równowagę organizmu kojąco wpływają też substancje odżywcze zawarte w burakach, bananach, owocach cytrusowych i innych warzywach i owocach. Nie bez znaczenia jest ich pochodzenie. To ważne, by były naturalne oraz ekologiczne. Dobrze, gdy na talerzu znajdują się też kasze i inne pełnoziarniste zbożowe produkty, w towarzystwie ryb oraz olejów roślinnych.

Ważną częścią diety na odkwaszenie jest spożywanie soków wyciskanych ze świeżych owoców i warzyw. Jadłospis dzienny powinien składać się z pięciu posiłków spożywanych w równych odstępach. Powinno się wypijać do dwóch litrów wody. Innym polecanym napojem jest zielona herbata. To wszystko zasady, których powinno się wprowadzić. A czego warto unikać? Niemile widzianymi produktami na diecie odkwaszającej są: białe pieczywo, ryż, wieprzowina, sery. Rekomendowana jest też rezygnacja z cukru w każdej postaci oraz z kawy.

Catering dietetyczny – czy warto korzystać?

Wprowadzenie odkwaszającej diety powinno być decyzją podjętą przez każdego, komu zależy na zdrowiu. Ale nie jest to zadanie proste. Wymaga bardzo wiele wkładu: przede wszystkim zainteresowana osoba musi posiąść odpowiednią wiedzę. Następnie zacząć planować posiłki na co najmniej kilka dni, co tylko w teorii wydaje się łatwym zadaniem. W praktyce często kończy się sporymi wydatkami i przykrą koniecznością wyrzucania produktów, których nie udało się wykorzystać w całości. Produktów, które trzeba najpierw samodzielnie wpisać na listę zakupów i nabyć. I to nie z pobliskiego marketu, tylko ze sprawdzonych ekologicznych źródeł. To już sporo wad, a jeszcze nie nawet nie doszliśmy do wielogodzinnego gotowania. Właśnie dlatego warto skorzystać z usługi cateringu dietetycznego.

Dieta pudełkowa Rzeszów

Wybór diety pudełkowej Rzeszów musi być przemyślany pod względem smakowym i organizacyjnym. Warto korzystać z cateringu Dietering, który dostarcza posiłki przygotowane ze świeżych, regionalnych produktów. Potrawy są niskoprzetworzone, ale smaczne i zdrowe. Jedną z zalet jest to, że oferuje możliwość zamówienia wersji testowej jednej z wielu diet.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *