Mieszkania do wynajęcia w Krakowie
(Zaktualizowano: 29 maja, 2023)

Osoby zainteresowane zamieszkaniem w Krakowie mają do wyboru dwie opcje – kupić nieruchomość lub ją wynająć. Drugie rozwiązanie wyróżnia się szeregiem zalet i jest skierowane zarówno do inwestorów planujących zostać w tym mieście na stałe, jak i tych, którzy poszukują lokum na kilka miesięcy czy lat. Sprawdź, gdzie znaleźć mieszkania na wynajem w Krakowie i jak wybrać najlepsze!

Mieszkania w Krakowie – wynajem się opłaca

Choć może wydawać się, że to zakup nieruchomości stanowi bardziej opłacalną inwestycję – jednorazowa opłata i możliwość zamieszkania u siebie to kusząca perspektywa –mieszkania do wynajęcia w Krakowie cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic dziwnego, takie rozwiązanie:

  • nie wymaga brania kredytu hipotecznego, aby pokryć wysokie koszty inwestycyjne,
  • umożliwia zmianę miejsca zamieszkania po jakimś czasie – nie musisz zapuszczać korzeni czy ograniczać się do raz wybranej lokalizacji, dzięki czemu czujesz się wolny,
  • pozwala na znalezienie lokum na kilka miesięcy lub lat – jeśli przyjeżdżasz do Krakowa w celach zawodowych, a wiesz, że nie zostaniesz w tym mieście na stałe. To świetne rozwiązanie także dla studentów,
  • zwalnia Cię z konieczności samodzielnego usuwania usterek w mieszkaniu – wszelkie awarie wystarczy zgłosić właścicielowi, który zajmie się ich naprawą.

Szukasz mieszkania na wynajem w Krakowie? Na to koniecznie zwróć uwagę!

Rynek oferujący wynajem mieszkań w Krakowie prężnie się rozwija, a z uwagi na dużą konkurencję, właściciele w swoich ogłoszeniach starają się przykuć uwagę potencjalnych najemców i zachęcić ich do wyboru właśnie ich mieszkania. Standardem stało się umieszczanie informacji o dostępności miejsc parkingowych, możliwości wprowadzenia się ze zwierzętami domowymi czy dziećmi – koniecznie zwróć na to uwagę, jeśli interesują Cię właśnie te kwestie. Ważna jest także wysokość kaucji, którą będziesz musiał wpłacić, długość okresu wypowiedzenia oraz stan techniczny lokalu i zgodność zdjęć z rzeczywistością. Dowiedz się też, czy lokal jest umeblowany – istnieją sytuacje, w których właściciel wymaga od najemcy zakupu mebli we własnym zakresie, co nie każdemu odpowiada. Planując wynajem mieszkania w Krakowie, będziesz musiał poświęcić czas na przeglądanie pojawiających się ofert, odwiedzanie wybranych nieruchomości i kontakt z właścicielem. Podczas takich spotkań koniecznie zweryfikuj stan techniczny mieszkania, zainteresuj się sąsiedztwem oraz dopytaj o wszystkie nurtujące Cię aspekty.

Warto również zwrócić uwagę na dodatki, które pojawiają się w wynajmowanych mieszkaniach np. płynące zegary potrafią sprawić, że mieszkańcy mają spokojniejszy sen.

Chcesz oszczędzić czas i znaleźć mieszkanie idealne? Skontaktuj się z agencją nieruchomości!

To propozycja odpowiednia zwłaszcza dla niedoświadczonych osób, które dotychczas nie wynajmowały mieszkania i nie wiedzą, jak zabrać się za poszukiwania oraz jakich formalności dopełnić. Pośrednik pomoże znaleźć lokal odpowiadający indywidualnym preferencjom, wskaże też zweryfikowane oferty i udzieli wsparcia podczas podpisywania umowy. Szukasz mieszkania do wynajęcia w Krakowie? Koniecznie zgłoś się do biura nieruchomości i przekonaj się, że wymarzone lokum już na Ciebie czeka!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *