wycena nieruchomosci
(Zaktualizowano: 15 maja, 2023)

Profesjonalna i wiarygodna wycena nieruchomości wymaga posiadania niezbędnego doświadczenia i znajomości mechanizmów rynkowych. Oczywiście można pokusić się o oszacowanie wartości we własnym zakresie, jednak nie będzie to tak precyzyjne, a sam kosztorys nie będzie mógł stanowić wiążącego dokumentu w różnego rodzaju procesach. W tym artykule sprawdzimy, czy warto korzystać z usług profesjonalnych rzeczoznawców.

Wiarygodna wycena 

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto korzystać z usług rzeczoznawcy. Przede wszystkim specjalista ten gwarantuje wiarygodną i zgodną z trendami rynkowymi wycenę wybranej nieruchomości. Dotyczy to nie tylko mieszkań i domów, ale również działek budowlanych lub gruntów rolnych. Podczas wyceny należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Niezwykle ważne jest posiadane przez specjalistę doświadczenie. Tylko połączenie tego wszystkiego pozwala na uzyskanie wiarygodnej wyceny nieruchomości, na której zależy wielu klientom. 

Pomoc w sprzedaży lub zakupie nieruchomości 

Na skorzystanie z usług rzeczoznawcy majątkowego często decydujemy się podczas sprzedaży lub zakupu nieruchomości. Wszystko po to, aby z jednej strony nie stracić, a z drugiej nie przepłacić. Profesjonalna wycena nieruchomości pozwala na przeprowadzenie transakcji z zachowaniem ceny rynkowej. W ten sposób korzystają obie strony transakcji, dlatego na skorzystaniu z usług rzeczoznawcy powinno zależeć zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu. 

Obowiązek skorzystania z usług rzeczoznawcy 

Istnieją określone sytuacje, w których występuje obowiązek skorzystania z usług rzeczoznawcy. Dzieje się tak m.in. podczas kupna nieruchomości na kredyt. Banki wymagają przeprowadzenia wyceny po to, aby oszacować ostateczną wartość kredytu, wysokość rat oraz związanego z tym ryzyka. Innym przykładem jest ubezpieczanie nieruchomości. W określonych sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe może tego wymagać. Obowiązek taki może wystąpić również w przewodzie sądowym, np. w sprawach majątkowych. Z doświadczenia wiemy jednak, że z usług rzeczoznawców korzysta się zdecydowanie częściej i wszystko po to, aby zadbać o swój interes i bezpieczeństwo. 

Zadbaj o swój spokój i bezpieczeństwo 

Warto korzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego po to, aby zadbać o swój spokój i bezpieczeństwo. Oszacowanie wartości mieszkania, domu lub działki to proces, który warto powierzyć profesjonaliście. Osoba taka zadba o przeprowadzenie operatu szacunkowego zgodnie z obowiązującym prawem i standardami rynkowymi. Warto jednak pamiętać o tym, że realia rynkowe zmieniają się dość szybko, co może wpływać na zdezaktualizowanie się szacunków. Pod tym kątem warto postawić na aktualną wycenę i wykorzystanie jej w najbliższym czasie. 

Oferta przygotowana przez Pawła Piechotę

Kompleksową ofertę wyceny nieruchomości przygotował Pan Paweł Piechota. To uznany rzeczoznawca, który specjalizuje się w wycenie nieruchomości takich jak:

  • mieszkania;
  • domy;
  • obiekty usługowe;
  • działki budowlane;
  • grunty rolne;
  • i inne. 

Skorzystaj z oferty Rzeczoznawcy Pawła Piechoty 

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej wyceny nieruchomości, to warto sprawdzić ofertę Rzeczoznawcy Majątkowego Pawła Piechoty. To doświadczony specjalista, który na co dzień świadczy swoje usługi w Lublinie i okolicach. Dzięki swojej wiedzy i zrozumieniu rynku odpowiednio przeprowadzi cały proces i wesprze Cię w nim. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z kancelarią Pana Pawła Piechoty i skorzystania z jej usług. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *