Bezpieczenstwo w samochodzie
(Zaktualizowano: 17 października, 2022)

Niezależnie czy wybierasz się w długą podróż  czy Twoim celem jest załatwienie kilku spraw na mieście, zabrania psa ze sobą jest zawsze dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak ludzie, pies musi być zabezpieczony pasami na czas jazdy samochodem.

Niezależnie czy wybierasz się w długą podróż  czy Twoim celem jest załatwienie kilku spraw na mieście, zabrania psa ze sobą jest zawsze dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak ludzie, pies musi być zabezpieczony pasami na czas jazdy samochodem. 

Przede wszystkim, podczas tras pokonywanych samochodem, nasz czworonożny przyjaciel powinien mieć założone szelki a nie obrożę, pozwoli to rozłożyć siły na cały tułów pupila, podczas np. gwałtownego hamowania.

Zobacz również: Jak uzyskać więcej dopasowań na Tinder: idealne zdjęcie profilowe

Jak zabezpieczyć psa na czas podróży?

Jest wiele sposobów aby zapewnić psu i reszcie pasażerów bezpieczny przejazd samochodem. Oto najpopularniejsze:

  1. Smycz z wtyczką do pasów bezpieczeństwa – najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Dla psów o każdym rozmiarze. Jedną część smyczy wpinamy do szelek pupila a drugą do wtyczki na pasy bezpieczeństwa. Pies nie będzie spacerował po pojeździe co pozwoli nam skupić się na prowadzeniu.
  2. Fotelik samochodowy dla psa – opcja przeznaczona głównie dla małych ras. Ma wiele zalet. Fotelik dla psa montujemy do przedniego fotela lub tylnej kanapy. Pies zapięty w foteliku za smycz, nie ma możliwości poruszania się po pojeździe a czas podróży upływa mu jak  w własnym legowisku. Fotelik chroni tapicerkę samochodu przed zabrudzeniami i pazurami pupila oraz stanowi stylowy dodatek.
  3. Mata samochodowa dla psa – rozwiązanie dla każdej rasy, niezależnie od wielkości. Maty do samochodu, pozwalają zabezpieczyć całą tylną kanapę tworząc coś w rodzaju kojca. Mata najlepiej spisuje się w połączeniu z smyczą wpinaną do wtyczki na pasy bezpieczeństwa. Dobra mata samochodowa wykonana jest z materiałów o właściwościach hydrofobowych, dzięki czemu nawet spacer w lesie i kilogramy błota wniesione do środka mogą zostać szybko usunięte za jednym spłukaniem.

Zobacz też: Najważniejsze akcesoria do maszyn rolniczych

Co zrobić aby podróż była przyjemnością dla naszego czworonoga?

  • Wykonuj częste przerwy – szczególnie istotne, kiedy wybieramy się w dalszą podróż. Pozwoli to psu nabrać świeżego powietrza czy “skorzystać z toalety”
  • Nakarm psa parę godzin przed podróżą – pusty żołądek pozwoli uniknąć, skutków ewentualnej choroby lokomocyjnej.
  • Nie daj możliwości psu, wystawiać głowy za okno – dobrze zapięty w foteliku czy za pomocą smyczy pies, nie powinien mieć możliwości wystawienia głowy za szybę samochodu. Takie zachowanie mogłoby grozić urazem, ucieczką czworonoga czy wysuszeniem spojówek a konsekwencji ich zapaleniem.
  • Zadbaj o odpowiednią temperaturę – podczas jazdy w gorące dni, klimatyzacja to podstawa. Psy źle znoszą upały a jak wiadomo temperatura w samochodzie może być znacznie wyższa od tej na zewnątrz.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *