van
(Zaktualizowano: 28 października, 2021)

Spodziewasz się powiększenia rodziny? Z tego powodu już teraz musisz pomyśleć o zakupie nowego samochodu? Nie wiesz co wybrać? Mamy kilka pomysłów, które być może ułatwią ci wybór. Samochód jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania rodziny. Kiedy mówimy o rodzinie 4 lub więcej osobowej, odpowiednio duży pojazd odgrywa bardzo ważną rolę. Jednocześnie powinny móc nim poruszać się wszystkie osoby, a dodatkowo winno znajdować się w nim miejsce na bagaż. Jakie samochody spełniają te warunki?

Samochody kombi

Auta osobowe w nadwoziu kombi cieszą się bardzo dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Wyróżnia je bardzo duża część bagażowa, w której bez problemu zmieści się wózek dziecięcy i torby z zakupami lub walizki. Taki samochód jest bardzo wygodny na dalsze trasy, jak i dowożenie dzieci do szkoły. Samochody kombi to zazwyczaj auta 5-cio osobowe. Popularne w Polsce modele, które zapewnią wystarczająco dobry komfort jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa to ford focus, opel astra, kia i wiele innych modeli. Samochody w nadwoziu kombi są zazwyczaj droższe niż auta hatchback czy sedan, z uwagi na większą ilość materiałów potrzebną do ich produkcji.

Samochody VAN i mini VAN

Są to auta bardzo popularne w USA, w Polsce również mają swoich zwolenników. W odróżnieniu od kombi van ma krótszy przód, jest nieco wyższy i zapewnia więcej miejsca w środku. Zwykle są to samochody 5-cio osobowe, ale mogą dysponować dodatkowymi 2 miejscami siedzącymi w przestrzeni bagażowej. Popularne modele vanów w Polsce to renault scenic, citroen. Bardzo często te samochody posiadają przesuwne boczne drzwi, ułatwiające pasażerom wsiadanie i wysiadanie, szczególnie na zatłoczonych parkingach.

Samochód BUS

Busy to nie tylko auta dostawcze, ale również osobowe i rodzinne. Busy mogą być 6, 7, 8 i 9-cio osobowe. Są jednymi z największych samochodów osobowych, bardzo przydatnych jeśli twoja rodzina jest naprawdę liczna. Wyposażone w silniki diesla, pozwalają na stosunkowo ekonomiczną jazdę i dobrze sprawdzają się na dłuższych trasach. Jeśli podoba ci się wizja posiadania rodzinnego busa, to powinny zainteresować cię takie modele jak VW T4, który dostępny jest w wielu kolejnych generacjach. Innym rodzajem busa jest Mercedes VITO, mający wielu zwolenników. Stosunkowo tani i wygodny, na pewno jest propozycją wartą rozważenia.

Ile kosztuje duże rodzinne auto?

Zakup samochodu nigdy nie jest prosty ani tani. Zawsze natomiast pojawia się wiele dylematów, np. takich jaki model wybrać, czy dołożyć do czegoś lepszego, a może w ogóle zdecydować się na zakup z salonu? Tym co może pomóc w podjęciu decyzji jest szybka gotówka na koncie. Pożyczka pomoże ci w wyborze modelu w lepszym stanie, które posłuży wam dużej i będzie bardziej niezawodne. Pamiętaj również o bezpieczeństwie, które samochód powinien zapewniać całej rodzinie. Z tego powodu lepiej poszukiwać aut kilkuletnich, o potwierdzonej historii i bezwypadkowych. Bardzo często mogą to być auta po leasingowe, krajowe lub sprowadzone z zagranicy.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *