Gruzowisko
(Zaktualizowano: 27 września, 2023)

Praktycznie każda rozbiórka budynków mieszkalnych, gospodarczych i usługowych wiąże się z koniecznością zagospodarowania gruzu. W zależności od konkretnego obiektu może to być zarówno czysty gruz budowlany, jak i zmieszane odpady. W jaki sposób można legalnie pozbyć się gruzu? Czy da się go ponownie wykorzystać? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Kontener na gruz, czyli najszybszy sposób na pozbycie się odpadów po rozbiórce

Najprostszym, najszybszym i co za tym idzie najlepszym sposobem na pozbycie się nawet dużej ilości gruzu po rozbiórce jest zamówienie kontenera. Firmy specjalizujące się w usługach tego typu dysponują kontenerami charakteryzującymi się różną wielkością, a dokładniej pojemnością. Oznacza to, że bez względu na ilość posiadanego gruzu po rozbiórce, można się go pozbyć w stosunkowo krótkim czasie. Koszt takiej usługi jest uzależniony nie tylko od wielkości i liczby kontenerów, ale również odległości i rodzaju odpadów.

Jak zamówić kontener na gruz?

Odpady po rozbiórce warto zgromadzić w jednym miejscu, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest ocenić liczbę i wielkość kontenerów niezbędnych do wywożenia gruzu. Kontaktując się z przedsiębiorstwem specjalizującym się w wywozie odpadów, należy ustalić dokładny termin i miejsce, w którym znajduje się gruz. Ponadto w sytuacji, gdy odpady znajdują się w trudno dostępnej lokalizacji również trzeba poinformować o tym w trakcie rozmowy. Kontenery są wykonane z grubego metalu, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie w trakcie załadunku nawet dużych i ciężkich elementów.

Ponowne wykorzystanie gruzu po rozbiórce

Czysty gruz budowlany jest wartościowym materiałem, który można z powodzeniem wykorzystać ponownie. Po odpowiednim rozkruszeniu doskonale nadaje się pod wylewki. Zapewnia stabilizację podłoża i dobrą nośność. Ponadto znajduje zastosowanie jako dodatek do różnego rodzaju chemii budowlanej. Pozostałe odpady budowlane, które nie nadają się do ponownego wykorzystania, są składowane w bezpiecznym miejscu.

Zamów już dziś: Sardaw – wywóz gruzu Sopot

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *