Łódź
(Zaktualizowano: 28 lutego, 2022)

Przebywanie na wodzie jest jedną z bardziej atrakcyjnych forma spędzania wolnego czasu. Bez względu na to, czy jesteś żeglarzem, motorowodniakiem, pasjonatem skuterów wodnych, wędkarzem, czy zwykłym turystą na łodzi możesz cieszyć się otaczającą przyroda. Pod jednym warunkiem. Silnik twojej łodzi musi pracować bez zarzutu i bardzo cicho. Dowiedz się, jakie silniki pracują najciszej.

Zobacz też: Jak z głową zaplanować budowę domu metodą gospodarczą?

Rodzaje silników do łodzi

Producenci silników do łodzi oferuję szeroki wybór rozwiązań pod względem konstrukcyjnym, sposobu mocowania silnika oraz rodzaju zasilania. Ze względu na zasilanie rozróżniamy silniki spalinowe i elektryczne. Jednostki spalinowe dzielimy na benzynowe,  wysokoprężne i zasilane gazem LPG. Mogą one występować w wariancie jednocylindrowym lub wielocylindrowym oraz chłodzone powietrzem albo cieczą. Biorąc pod uwagę umiejscowienie silnika i jego montaż w jednostce pływającej, to rozróżniamy silniki stacjonarne i zaburtowe. Stacjonarne montowane są wewnątrz kadłuba łodzi lub jachtu, zaburtowe zaś na pawęży kadłuba lub na specjalnych pantografach.

Zobacz też: Miodziak – najlepszy baton z ziarnami, jaki kiedykolwiek jadłeś

Ciche i ekologiczne silniki spalinowe

Biorąc pod uwagę uwarunkowania ekologiczne i potrzeby użytkowników dobrzy producenci projektują silniki spalinowe do łodzi i jachtów, które spełniają rygorystyczne normy środowiskowe dotyczące emisji CO2 oraz hałasu. Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej  dystrybutora łodzi oraz silników spalinowych i elektrycznych Taurus Sea Power, jednym z bardziej uczulonych na środowisko naturalne producentów silników jest firma Yanmar. Jest to marka wyznaczająca treny w budowie ekologicznych silników dla sektora morskiego oraz silników do napędu rufowego śródlądowych jachtów żaglowych i łodzi motorowych. Jednostki napędowe Yanmar charakteryzują się wysokim standardami technologicznymi oraz materiałowymi. Dlatego ich znakomita wydajność zapewnia mniejszą nawet do 40% emisję dwutlenku węgla niż ma to miejsce w silnikach benzynowych. Dodatkowo ich konstrukcja zapewnia wyjątkowo cichą pracę, co szczególnie doceniane jest przez żeglarzy, wędkarzy i innych użytkowników ceniących sobie cisze i spokój.

Zobacz też: Kurtka motocyklowa – czym kierować się przy wyborze?

Zaburtowe silniki elektryczne

Z pewnością tego typu rozwiązanie zapewnia niemal całkowitą ciszę na wodzie. Zaburtowe silniki elektryczne do łodzi są w pełni ekologiczne. Doskonale nadają się do jednostek pływających po akwenach objętych strefą ciszy. Nie zanieczyszczają środowiska naturalnego i nie oddziałują na otoczenie hałasem. Silniki elektryczne są lekkie,  łatwe w montażu i wydajne. Najmocniejsze z nich mogą napędzać łódź o masie nawet 2 ton.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *