zainstalowana oczomyjka
(Zaktualizowano: 22 maja, 2023)

Gdzie powinna być zainstalowana oczomyjka? To pytanie pad często z ust osób, które są odpowiedzialne w różnego rodzaju firmach oraz instytucjach za zapewnienie odpowiednich środków bezpieczeństwa i higieny pracy. Są one bowiem jedną ze skuteczniejszych metod usuwania ciał obcych z oka. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, gdzie należy umieszczać oczomyjki, oraz z czym tak naprawdę się to wiąże.

W jakich zakładach powinny znaleźć się oczomyjki?

Na samym początku zacznijmy od tego, w jakich zakładach powinny znaleźć się oczomyjki. Oczomyjki w szczególności są zalecane w takich zakładach oraz instytucjach jak między innymi:

-Różnego rodzaju zakłady przemysłowe.

-Laboratoria chemiczne.

-Szpitale oraz przychodnie

-Kopalnie oraz miejsca o silny stężeniu różnego rodzaju pyłów.

-Stacje benzynowe.

Oraz wielu innych miejscach. Warto przy tym pamiętać, że każdorazowo ilość oczomyjek jest ustalana indywidualnie na podstawie obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa, i higieny pracy. Między innymi dlatego, jeżeli nie wiemy, ile oczomyjek powinno znajdować się w danym zakładzie, lub też instytucji, wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy specjalisty z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Pozwoli to na zapewnienie nie tylko odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ale również unikniecie różnego rodzaju dotkliwych kar finansowych.

W jakich miejscach na terenie zakładu lub instytucji powinna znaleźć się oczomyjka?

W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo, w jakich miejscach na terenie zakładu lub instytucji, powinny znaleźć się oczomyjki? Przede wszystkim powinny to być miejsca łatwo dostępne oraz odpowiednio oznaczone. W przypadku gdy bowiem dojdzie różnego rodzaju wypadku, im szybciej wypłuczemy ciało obce z oka, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nie spowoduje ono trwałego uszczerbku na zdrowiu, lub będzie on znacznie mniejszy. Ponadto w chwili silnego stresu, jeżeli myjki będą znajdować się w trudnodostępnym miejscu, wówczas wiele osób może mieć problem z ich znalezieniem. Między innymi z tych właśnie powodów oczomyjki powinny znajdować się w odpowiednio oznaczonych miejscach, które są stosunkowo łatwo dostępne.

Podsumowanie

Stosowanie oczomyjek w zakładach produkcyjnych oraz różnego rodzaju instytucjach, to jeden z wielu sposobów na zabezpieczenie się przed skutkami wypadków, w wyniku których ciało obce dostaje się do oka. Dzięki nim można bowiem wielu przypadkach skutecznie pozbyć się go, jednocześnie nie uszkadzając narządu wzroku. Ponadto oczomyjka jest stosunkowo prosta w użyciu. Między innymi z tych właśnie powodów oczomyjki bardzo często stanowią jeden z elementów wyposażenia ogólnie dostępnych apteczek przeznaczonych do udzielania pierwszej pomocy. Warto również pamiętać o tym, że brak oczomyjki w wielu przypadkach może skutkować dotkliwymi karami finansowymi nakładanymi przez organy nadzorujące przestrzeganie szeroko rozumianych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, takich jak na przykład Państwowa Inspekcja Pracy.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *