Słupki ogrodzeniowe metalowe
(Zaktualizowano: 16 października, 2022)

Budujemy nasz wymarzony dom i myślimy, że najważniejszym elementem będzie tylko jego postawienie. Jednak za chwilkę przychodzi olśnienie, że wizytówką domu jest płot, zatem należy skupić się także na ogrodzeniu naszej posesji. Wybór gotowych produktów jest duży, ale decyzja bywa trudna. Jak już wybierzesz rodzaj ogrodzenia, to zamęczyć może wybór detali w tym słupków ogrodzeniowych. Słupki ogrodzeniowe metalowe są dwa warianty: kwadratowy i okrągły.

Czy słupki ogrodzeniowe mają znaczenie?

Z konstrukcyjnego punktu widzenia słupki ogrodzeniowe są najważniejszym elementem płotu, bo na nich opiera się cała konstrukcja. Czasami są jedynym elementem nośnym, stanowią szkielet ogrodzenia. Przy lżejszych płotach z drutu, tylko słupki ogrodzeniowe łącza poszczególne elementy, zapewniając trwałe przytwierdzenie do podłoża. Najważniejszą maksymą zatem jest ich dobre osadzenie w gruncie i solidność wykonania.

Zobacz również: Jak uzyskać więcej dopasowań na Tinder: idealne zdjęcie profilowe

Słupki ogrodzeniowe z metalu

Najpopularniejszymi słupkami ogrodzeniowymi są uniwersalne słupki metalowe. Z uwagi na neutralny wygląd z łatwością dopasowują się do każdego stylu. Największą ich zaletą jest niski koszt. Kolejnymi zaletami uniwersalnych metalowych słupków ogrodzeniowych jest ich lekkość i łatwość montażu. Jest kilka wariantów, które różnią się wymiarami lub wykończeniem. Obok opisanych wyżej słupków ogrodzeniowych stosuje się także słupki ogrodzeniowe betonowe, ceglane, kamienne lub drewniane. Przy wyborze należy starać się brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne. Ważnym aspektem jest też sposób montażu, łatwość utrzymania, trwałość i oczywiście koszt. Najbardziej popularne w Polsce są słupki ogrodzeniowe metalowe chociażby z tego względu, że są praktyczne, łatwe w montażu i dość tanie. Ponadto doskonale pasują do różnego typu przęseł ogrodzeniowych.

Kwadratowe i okrągłe

Standardowe są słupki ogrodzeniowe kwadratowe, które stosuje się do ogrodzeń panelowych i frontowych. Ta wersja jest wersją nowocześniejszą i mniej podatną na zgniecenia niż słupki ogrodzeniowe okrągłe. Co do zastosowania, to kształt słupka ogrodzeniowego nie ma znaczenia. Należy jedynie podkreślić, że słupki ogrodzeniowe kwadratowe lepiej komponują się z przęsłami w unowocześnionym stylu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *