Dzierganie na drutach
(Zaktualizowano: 12 lutego, 2023)

Szukasz sposobu na codzienny relaks, wypoczynek i stworzenie czegoś wyjątkowego? Być może idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zwyczajne dzierganie, czy też robienie na drutach. Hobby to cieszy się ogromną popularnością z wielu powodów. Co ważne, przy odrobinie wprawy, może również stanowić sposób na dodatkowy zarobek. Od czego jednak zacząć robienie na drutach i jakie włóczki oraz druty wybrać? Wbrew pozorom nie jest to łatwe, więc warto zapoznać się z naszym dzisiejszym poradnikiem.

Zobacz też: Swetry na drutach i ciepłe skarpety – czego jeszcze nie może zabraknąć w Twojej szafie jesienią?

Jakie druty dziewiarskie wybrać?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór drutów do robótek. Do dyspozycji zarówno początkujących, jak i zaawansowanych dziergaczy są druty metalowe, teflonowe, drewniane a nawet bambusowe. Tutaj spore zaskoczenie, ponieważ o ile wszystkie te rodzaje drutów służą do jednego celu, tak operowanie nimi będą różnić się pod wieloma względami. Przede wszystkim różne rodzaje drutów wykazują odmienną elastyczność, przez co dla przykładu druty metalowe nie wyginają się praktycznie wcale, a modele wykonane z drewna lub bambusa będą coraz bardziej się wyginać na skutek ciepła naszych dłoni. Ponadto w grę wchodzi także śliskość drutów, przez do z jednych robótki spadać będą bardziej ochoczo, a z innych mocniej trzymać się ich powierzchni.

Zobacz też: Casualowe obuwie na zimę – jakie wybrać?

Jakie włóczki wybrać?

Nie da się dziergać na drutach bez odpowiednich włókien. Do takich zaliczają się przede wszystkim różne muliny, włóczki czy kordonki. Do dyspozycji knitterów pozostaje szeroka gama kolorystyczna tych włókien, a dodatkowo dostępne są one w różnych rozmiarach. Z tego powodu należy zawsze dopasować rozmiar włóczki czy muliny do posiadanych już drutów dziewiarskich. Warto również pamiętać o tym, że włóczki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak akryl, wełna czy bawełna. Jak można się domyśleć, dzianiny wykonane przy pomocy różnych włóczek, będą wyróżniać się odmienny właściwościami. Podczas gdy jedne włóczki mniej lub bardziej gryzą, tak inne lepiej chronią przed chłodem, a jeszcze inne są bardziej przewiewne.

Pozostaje jeszcze pytanie, gdzie kupować profesjonalne narzędzia i włókna do dziergania. Tutaj nie trzeba się martwić, ponieważ zarówno stacjonarnych, jak i internetowych sklepów z włóczkami jest całkiem sporo. Do takich zalicza się m.in. sklep pasjanitka.pl. Dobrą wiadomością jest również to, że robienie na drutach nie należy do hobby przesadnie drogiego, ponieważ zarówno druty, jak i włóczki kosztują zaledwie kilka lub kilkadziesiąt złotych, zależnie od marki i materiału wykonania.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *