Swetry na drutach
(Zaktualizowano: 11 listopada, 2021)

Jesień i zima potrafią zachwycać nas swoimi urokami. Jesienna różnorodność kolorów, zimowa biel śnieżnego puchu… Obrazy te niekiedy wyglądają jak z bajki! Jednak dobrze wiemy, że pozornie piękny obraz za oknem może szybko stracić na uroku, kiedy okazuje się, że jest zimno. Gdy jesteśmy całkowicie przemarznięci nie mamy ochoty spędzać czasu na zewnątrz więcej niż jest to koniecznie. Omijają nas długie spacery, uprawianie sportu oraz inne rozrywki. Te wyjątkowe pory roku stają się wręcz udręką, a przecież tak nie musi być! Wystarczy odpowiednio się przygotować na nadchodzące ochłodzenie. Podstawą jesienno-zimowej szafy obowiązkowo powinny być swetry na drutach, ale też inne części garderoby, o których powiemy niżej. Jedno jest pewne – z takim wyposażeniem nawet mroźna zima nie będzie ci straszna!

Jakie ubrania wybrać na jesień?

Jesienna pogoda lubi zaskakiwać swoją zmiennością, dlatego w trakcie jej trwania najlepiej ubierać się na tzw. cebulkę. Jest to metoda ubierania się warstwami, które możemy swobodnie dodawać lub odejmować, w zależności od aktualnej temperatury i warunków atmosferycznych. Ubiór ten ma zapewnić przede wszystkim ciepło bez przegrzewania się oraz wygodę noszenia. W trakcie jesieni wystarczą ci 3 warstwy – pierwsza przylegająca do ciała, druga luźniejsza i trzecia całkowicie wierzchnia. Podstawę mogą tworzyć podkoszulki, bielizna termiczna bądź rajstopy. Następną warstwę stanowią ubrania właściwe, czyli np. sukienka, spodnie z koszulą, spódnica i sweterek. Ostatnia warstwa wierzchnia to kurtki, płaszcze, szaliki, czapki czy rękawiczki.

Rękawiczki na drutach

Aby ubiór na cebulkę był w pełni wygodny ważne, żeby pierwsza warstwa całkowicie przylegała do ciała, ale nie uciskała go. Nie zapominajmy również o stopach i ubierajmy na nie ciepłe skarpetki oraz dodatkowo buty z ociepleniem, jeżeli pogoda nie dopisuje. W deszczowe dni ważne jest również, aby nie zmoknąć, ponieważ przez mokrą odzież i obuwie możemy o wiele bardziej zmarznąć. Oprócz parasola wybierz przeciwdeszczową kurtkę oraz nieprzemakalne buty.

Zobacz też: Sposoby na modny salon – perfekcyjne dodatki do Twojego salonu

Zalety swetrów robionych na drutach

Znalezienie w sklepach sieciowych swetra, zrobionego z dobrej jakości materiałów, niekiedy graniczy z cudem. Nie chcąc wydawać dużych kwot za ubranie, które może po kilku praniach się skurczyć, zmechacić bądź całkowicie rozciągnąć, skutkuje tym, że nie decydujemy się na zakup. Może lepiej zainwestować w ręcznie robiony sweter na drutach? Dzięki wybraniu tej opcji masz 100% pewność, z jakiego materiału ubranie zostało wykonane.

Sweter zrobiony na drutach

Lepsza jakość tkaniny oznacza, że sweter będzie ci służył długie, długie lata, nie tracąc na swojej jakości. Odpowiednio dobrany materiał to dla ciebie również pewność właściwego ogrzania ciała. Poliestrowe ubrania sprawiają, że ciało się poci, ale niekiedy nawet się nie ociepla. Swetry na drutach wykonane z bawełny lub wełny to twoja pewność, że nie zmarzniesz tej jesieni!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *