Gwarancja na auto używane
(Zaktualizowano: 15 listopada, 2022)

Rynek samochodów używanych od wielu lat charakteryzuje się dużą popularnością. Dawniej auta były kupowane w komisach bądź polecane pocztą pantoflową – teraz wiele ogłoszeń można znaleźć w Internecie. Każdy może wstawić ogłoszenie na różnego rodzaju portalach, jednak ilu z tych sprzedawców jest uczciwych?

Auta używane – na co warto zwrócić uwagę? 

Wiele osób ze względu na koszty decyduje się na zakup samochodów używanych. Są one tańsze i bardziej osiągalne. Zdarza się jednak, że nieuczciwi handlarze wykorzystują niewiedzę i zaufanie kupującego. Działaniem, które jest charakterystyczne dla internetowych sprzedawców jest dawanie „gwarancji na auto”. Niektóre osoby wystawiające ogłoszenie na portalu aukcyjnym mają szczere intencje i dobrą wolę sprzedając swój samochód. Wiele ogłoszeń jednak zawiera zapis „gwarancja na samochód” i podaną stawkę, jednak nie do końca wiadomo, co ten termin oznacza. Gwarancja powinna chronić konsumenta, więc ten powinien dobrze znać jej warunki. Ważne jest, by przed zakupem samochodu zapoznać się z zapisami w takiej gwarancji – ile wynosi, na jaki jest czas, jakie koszty napraw obejmuje. Jeżeli któryś z tych aspektów nie jest uwzględniony bądź adekwatny do ceny – warto zastanowić się nad zakupem auta u takiego sprzedawcy. 

Inne formy zakupu i sprzedaży aut używanych

Wraz z rozwojem oszustw na rynku samochodów używanych powstało też wiele uczciwych punktów sprzedaży, które dają klientowi bezpieczeństwo i spokój w wyborze wymarzonego samochodu. Jest wiele autoryzowanych serwisów motoryzacyjnych, które oferują auta w atrakcyjnych cenach, dobrym stanie technicznym i odpowiednią gwarancją, której warunki są jasno określone w umowie. Niektóre serwisy (np. Mercedes-Benz) posiadają w sprzedaży auta certyfikowane, czyli takie, które pomyślnie przeszły kontrolę stanu technicznego, mają nie więcej niż 6 lat, a ich przebieg wynosi nie więcej niż 150 000 km. Dzięki takiej możliwości klient zyska dodatkowe zaufanie do kupowanego przez siebie auta i do serwisu. Takie punkty sprzedaży oferują też atrakcyjny system ratalny, który pozwoli na zakup wymarzonego samochodu nawet przy ograniczonych zasobach finansowych. Certyfikowane samochody używane Mercedes-Benz są dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjne w oczach konsumenta – równocześnie przynoszą komfort w użytkowaniu i są przystępne cenowo. Nie zawsze są takie możliwości zakupów i certyfikatów w komisie samochodowym, tym bardziej w przypadku osoby prywatnej. W autoryzowanym serwisie obecni są również wykwalifikowani pracownicy, którzy są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości klienta. . Wszystkie te aspekty sprawiają, że coraz więcej klientów wykazuje się ostrożnością i rozwagą w wyborze nowego samochodu. Również wielu konsumentów coraz częściej wybiera samochody certyfikowane bądź objęte gwarancją. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *