Gwarancja na auto używane
(Zaktualizowano: 15 listopada, 2022)

Rynek samochodów używanych od wielu lat charakteryzuje się dużą popularnością. Dawniej auta były kupowane w komisach bądź polecane pocztą pantoflową – teraz wiele ogłoszeń można znaleźć w Internecie. Każdy może wstawić ogłoszenie na różnego rodzaju portalach, jednak ilu z tych sprzedawców jest uczciwych?

Auta używane – na co warto zwrócić uwagę? 

Wiele osób ze względu na koszty decyduje się na zakup samochodów używanych. Są one tańsze i bardziej osiągalne. Zdarza się jednak, że nieuczciwi handlarze wykorzystują niewiedzę i zaufanie kupującego. Działaniem, które jest charakterystyczne dla internetowych sprzedawców jest dawanie „gwarancji na auto”. Niektóre osoby wystawiające ogłoszenie na portalu aukcyjnym mają szczere intencje i dobrą wolę sprzedając swój samochód. Wiele ogłoszeń jednak zawiera zapis „gwarancja na samochód” i podaną stawkę, jednak nie do końca wiadomo, co ten termin oznacza. Gwarancja powinna chronić konsumenta, więc ten powinien dobrze znać jej warunki. Ważne jest, by przed zakupem samochodu zapoznać się z zapisami w takiej gwarancji – ile wynosi, na jaki jest czas, jakie koszty napraw obejmuje. Jeżeli któryś z tych aspektów nie jest uwzględniony bądź adekwatny do ceny – warto zastanowić się nad zakupem auta u takiego sprzedawcy. 

Inne formy zakupu i sprzedaży aut używanych

Wraz z rozwojem oszustw na rynku samochodów używanych powstało też wiele uczciwych punktów sprzedaży, które dają klientowi bezpieczeństwo i spokój w wyborze wymarzonego samochodu. Jest wiele autoryzowanych serwisów motoryzacyjnych, które oferują auta w atrakcyjnych cenach, dobrym stanie technicznym i odpowiednią gwarancją, której warunki są jasno określone w umowie. Niektóre serwisy (np. Mercedes-Benz) posiadają w sprzedaży auta certyfikowane, czyli takie, które pomyślnie przeszły kontrolę stanu technicznego, mają nie więcej niż 6 lat, a ich przebieg wynosi nie więcej niż 150 000 km. Dzięki takiej możliwości klient zyska dodatkowe zaufanie do kupowanego przez siebie auta i do serwisu. Takie punkty sprzedaży oferują też atrakcyjny system ratalny, który pozwoli na zakup wymarzonego samochodu nawet przy ograniczonych zasobach finansowych. Certyfikowane samochody używane Mercedes-Benz są dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjne w oczach konsumenta – równocześnie przynoszą komfort w użytkowaniu i są przystępne cenowo. Nie zawsze są takie możliwości zakupów i certyfikatów w komisie samochodowym, tym bardziej w przypadku osoby prywatnej. W autoryzowanym serwisie obecni są również wykwalifikowani pracownicy, którzy są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości klienta. . Wszystkie te aspekty sprawiają, że coraz więcej klientów wykazuje się ostrożnością i rozwagą w wyborze nowego samochodu. Również wielu konsumentów coraz częściej wybiera samochody certyfikowane bądź objęte gwarancją. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *