Volkswagen
(Zaktualizowano: 11 grudnia, 2022)

W ofercie producenta samochodów Volkswagen znajdują się pojazdy w zasadzie wszelkiego rodzaju. Znaleźć tam można modele najmniejszych rozmiarów, jak i auta klasy średniej i premium oraz auta terenowe. Które z modeli sprawdzą się w użytku miejskim? Sprawdź nasz przegląd!

Volkswagen – klasy aut najmniejszych

Do poruszania się po mieście najlepiej wybrać auto niewielkich rozmiarów. Im mniejsze, tym wygodniej będzie nam jeździć ciasnymi drogami i znajdować miejsca na ciasnych parkingach. Głównie kwestia parkowania jest tutaj istotna. Dzisiaj miasta są zatłoczone, a o większą przestrzeń parkingową bardzo trudno. Natomiast auta klasy najmniejszej zmieszczą się tam, gdzie inne pojazdy nie są w stanie zaparkować. Volkswagen posiada w ofercie modele aut najmniejszych, które cieszą się dużą popularnością. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj Volkswagen up! To auto miniaturowych rozmiarów, przeznaczone dla kierowców, którzy poszukują naprawdę zwinnych i zgrabnych samochodów. Niemniej jak na auto tej wielkości, oferuje całkiem wysoki komfort.

Kolejna propozycja z tej kategorii to Volkswagen Lupo. Jest to model nieco starszy, jednak pod wieloma względami przypominający model up!. W salonie Volkswagena nie znajdziemy już tego modelu, jednak cieszy się wzięciem na rynku wtórnym.

Golf i Polo, czyli auta kompaktowe

Kolejne propozycje aut miejskich z oferty Volkswagen to zdecydowanie modele Golf i Polo. W tym przypadku mowa już o autach o zdecydowanie większych gabarytach. Są to samochody klasy kompaktowej. Co to znaczy? Otóż auta kompaktowe to połączenie zwinności i ograniczonych wymiarów z większą przestrzenią w kabinie i wyższymi osiągami silnika. Tym samym zarówno Volkswagen Golf, jak i Volkswagen Polo to modele, które sprawdzą się w mieście i na trasie.

Jak widzisz, decydując się na Volkswagena do jazdy miejskiej, masz duży wybór. Powyżej wymieniliśmy przykładowe propozycje, które sprawdzą się w tym zastosowaniu. Jednak tak naprawdę oferta jest o wiele szersza i z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Zapraszamy do naszego salonu! Mroczkowski – volkswagen Poznań

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *