jaki klej do płytek dekoracyjnych
(Zaktualizowano: 24 maja, 2023)

Gdy już zapadnie decyzja o remoncie łazienki czy kuchni, często wiąże się to z położeniem nowych płytek. Możemy zlecić prace firmie remontowo-wykończeniowej bądź zrobić to samemu. Trudne zadanie? Niekoniecznie. Dużą część sukcesu będzie stanowił odpowiedni klej do płytek dekoracyjnych. Podpowiadamy, dlaczego jest ważny i na jaki się zdecydować, aby cieszyć się świetnym efektem.

Klej do płytek dekoracyjnych – zastosowanie

Przymocowanie płytek do ściany bądź podłogi wymaga zastosowania łącznika – w tym przypadku jest to klej do płytek, który zwiąże na stałe powierzchnię kafla z podłożem. Połączenie powinno być trwałe i stabilne, płytki nie mogą się przesuwać pod wpływem chociażby nacisku ani tym bardziej nie mogą odpadać. Dlatego, obok samej techniki nakładania kleju i osadzania płytek, istotna jest jakość elementu łączącego.

Jaki klej do płytek dekoracyjnych wybrać?

Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru wydaje się trudna. Dobierając klej należy wziąć pod uwagę rodzaj płytki – z jakiego materiału zostały wykonane oraz do jakiego podłoża chcemy je zamocować. Dlatego świetnym rozwiązaniem są kleje do wielu zastosowań – takie jak klej do płytek dekoracyjnych z firmy JURGA. Jest on przeznaczony do mocowania płytek ściennych z takich tworzyw jak gips, kamień naturalny, glazura czy terakota. Ciekawe, że również znajdzie zastosowanie w przypadku płytek ze styropianu i korka. Co więcej, cechuje go zdolność łączenia płytek z podłożami trudnymi. Są to głównie płyty wiórowe, płyty OSB, tynki, gipsowe i cementowe, a także stare okładziny ścienne czy lamperie z farb olejnych.

Pojemność opakowań

JURGA proponuje klientom klej do płytek dekoracyjnych w dwóch podstawowych pojemnościach – 5 i 15 kg. To nieco ułatwia dobór odpowiedniej liczby pojemników względem potrzeb. Mniejsze opakowanie to dobre rozwiązanie, gdy zabraknie nam niewielkiej ilości kleju do wykończenia prac bądź, gdy mamy naprawdę niewiele kafli do przyklejenia. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze oraz usuwa problem z resztą kleju, który już się nam nie przyda.

Gotowy klej dekoracyjny – dla kogo?

Gotowy klej do płytek sprawdzi się w zastosowaniach domowych dla tzw. „Kowalskiego” jak i w pracy firm wykończeniowych. Jest wygodny w użyciu, nie wymaga przygotowania, co redukuje czas pracy. Łatwość aplikacji pozwala korzystać z kleju nawet osobom, które do tej pory nie miały do czynienia z tego typu zadaniami i materiałami. Z kolei uniwersalność tego typu produktów sprawia, że jeśli jesteśmy właścicielami bądź pracownikami firmy wykończeniowej i w codziennej pracy kładziemy różne płytki, a co ważniejsze na różnych podłożach, nie musimy zaopatrywać się w kilka różnych produktów – wystarczy jeden klej do płytek dekoracyjnych.

Źródło: agencja reklamowa Run The Brand

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *