(Zaktualizowano: 19 lutego, 2024)

Komfortowa przestrzeń kąpielowa to znacznie więcej niż miejsce, w którym zadbasz o codzienną higienę. Dobrze zaprojektowana ułatwia odprężenie i relaks. W wygodnej wannie, która wyróżnia się świetną izolacją termiczną, możesz wypoczywać przez długi czas bez dolewania gorącej wody. W modelach z podwójnym oparciem możesz zrelaksować się razem z partnerem lub partnerką. Z kolei przemyślany design wanien, łączący klasykę z nowoczesnością, ułatwia sprawne wyposażenie łazienki — nawet takiej, która ma niewielkie wymiary. Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz wanny, dzięki którym stworzysz swoją prywatną luksusową strefę wellness.

Zobacz też: Jednorazowe kubki papierowe

Klasyka w nowoczesnej formie — czym wyróżniają się wanny narożne?

Nowoczesne wanny narożne bardzo dobrze sprawdzają się w aranżacjach, w których ważne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Montaż przy ścianie, w dodatku w narożnym punkcie łazienki, znacznie ogranicza miejsce, które zajmuje wanna. Ponadto nowoczesne modele występują w kształtach i wymiarach, które łatwo dopasujesz nawet do niewielkiego wnętrza, zachowując przy tym komfortową pojemność niecki. Warto wspomnieć, że wanny narożne często mają również praktyczną półkę odstawczą. Możesz wykorzystać ją na baterie wannowe, a także na kosmetyki czy dekoracje, które umilą Ci wypoczynek.

Komfortowe wanny narożne oferuje marka Roca w takich kolekcjach jak Raina czy Ona. Są to nowoczesne modele wykonane z innowacyjnego kompozytu Stonex®, który pozwala na tworzenie wyrobów o niezwykle cienkich ściankach. Dzięki temu wanny sprawiają wrażenie lekkich i optycznie powiększają przestrzeń, zachowując przy tym wysoką wytrzymałość i klasyczny wygląd. Ponadto ultra cienkie ścianki oznaczają bardziej przestronną nieckę. Dlatego nawet przy wyborze modeli o mniejszych wymiarach zyskasz więcej przestrzeni na wygodne rozprostowanie nóg czy kąpiel we dwoje.

wanna narożna

W jaki sposób wanny kompozytowe wpływają na komfort kąpieli?

Nowoczesne materiały kompozytowe odmieniły wygląd i wygodę wanien, wpływając zarówno na komfort domowników, jak i na mniejsze zużycie wody czy energii. Marka Roca opracowała wyjątkowy kompozyt Stonex®, który wyróżnia się takimi zaletami jak:

  • bardzo dobra izolacja termiczna, która oznacza większą oszczędność energii w przypadku gorącej wody,
  • pochłanianie hałasu spadającej wody,
  • wysoka wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, uderzenia),
  • naturalne odczucia w użytkowaniu ze względu na przyjemną w dotyku fakturę materiału,
  • higieniczny, niskoporowaty materiał, który łatwo utrzymasz w czystości.

Wspomniane zalety zapewniają domownikom wysoki komfort podczas kąpieli, a także sprawiają, że wanny narożne Raina i Ona są inwestycją na długie lata użytkowania. Modernistyczny kształt modelu Raina w połączeniu z pojemną niecką pozwala na stworzenie odprężającej przestrzeni kąpielowej nawet dla dwóch osób (w czym pomaga również podwójne oparcie). Z kolei wanny narożne Ona, z dwoma oparciami o różnym kącie nachylenia, będą idealnym wyborem do klasycznych łazienek, gdy zależy Ci na połączeniu ponadczasowego designu z wysoką funkcjonalnością.

Zarówno modele z kolekcji Raina, jak i Ona mają praktyczne półki odstawcze o szerokości wynoszącej aż 11 cm. To zwiększa możliwości aranżacyjne pod względem zaprojektowania łazienki jako przytulnego miejsca do odprężenia. Na półkach możesz umieścić nie tylko niezbędne kosmetyki lub akcesoria, ale również dekoracje. W nowoczesnych przestrzeniach kąpielowych świetnie sprawdzą się rośliny, które stworzą idealną atmosferę do relaksu, a także zapachowe świeczki czy kadzidełka. W efekcie dzięki wannom narożnym nawet w małej łazience zaprojektujesz wygodną i luksusową strefę wellness.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *