(Zaktualizowano: 18 maja, 2023)

Cudownie jest móc cieszyć się własnym basenem na podwórku w upalne dni. Jednak warto pamiętać, żeby kąpiel sprawiała ogromną radość powinna być nie tylko w ciepłej, ale także czystej wodzie. Jednak nie zawsze utrzymanie czystości szczególnie w dużych zbiornikach jest takie łatwe. Warto wiedzieć w jaką chemię basenową należy się wyposażyć się, aby móc zażywać w kąpieli bezpiecznie i komfortowo.

W jaki sposób zadbać o czystą wodę w basenie? Krok po kroku

Na samym początku warto określić jaka jest powierzchnia basenu. Wtedy w łatwy sposób można dostosować odpowiednie przyrządy do zachowania właściwej czystości. Pierwszym, najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup chemii basenowej, która pozwala cieszyć się nie tylko higieniczną wodą, ale także krystalicznie czystą bez konieczności jej wymiany. Warto mieć na uwadze, że w wysokich temperaturach najłatwiej o rozwój bakterii i grzybów, a także innych mikroorganizmów, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dlatego wodę należy pielęgnować w odpowiedni sposób wybierając na przykład preparaty chemiczne bazujące na chlorze, który zabija drobnoustroje i w skuteczny sposób dezynfekuje.

Bardzo często wybieranym sposobem na uzdatnianie wody jest także sól do basenu oraz aktywny tlen, który świetnie sobie radzi z zanieczyszczeniami. Po zastosowaniu środków warto mieć także na uwadze, że należy wyregulować pH wody. Powinno się ono znajdować w przedziale 7 do 7.4 pH, dzięki czemu można mieć pewność, że jest to odpowiedni poziom dla zdrowia, a także świetnie przyswaja środki chemiczne. PH wody basenowej powinno się mierzyć raz na kilka dni.

W jaki sposób stosować chemię basenową?

Jednymi z najwygodniejszych sposobów pielęgnacji wody basenowej jest stosowanie chloru. To związek, który świetnie sobie radzi w przypadku silnego zanieczyszczenia wody. Bardzo chętnie wybieranym preparatem jest chlor w granulacie, tak zwany „szok”, a także niewielkie tabletki chlorowe. Te preparaty należy rozcieńczyć w wiaderku lub innym pudełku, a później w trakcie pracującej pompy wlać do wody basenowej.

Z kolei tabletki szybko rozpuszczalne umieszcza się w pływającej bojce, dzięki czemu równomiernie są rozprowadzane na przestrzeni całej wody basenowej. W sprzedaży dostępne są również tabletki multifunkcyjne, które są bezpieczne w stosowaniu również dla dzieci. Po zastosowaniu środka oczyszczającego warto wiedzieć, że koniecznym jest odczekanie kilku godzin, aby móc zażyć bezpiecznej kąpieli.

Odkurzacz basenowy. Czy to urządzenie jest niezbędne do prawidłowego utrzymania czystości?

Godnym polecenia elementem wyposażenia każdego domu, w którym znajduje się basen powinien być odkurzacz basenowy. Na rynku dostępne są dwa rodzaje modeli: automatyczne, a także ręczny. Pierwszy z nich jest niezwykle wygodny i świetnie sobie radzi z dużymi zanieczyszczeniami. Bardzo wydajnie pracuje na sporej powierzchni roboczej, doskonale oczyszczając nie tylko wodę, ale także dno i ściany basenu. Z kolei odkurzacz ręczny dedykowany jest do mniejszych basenów, gdzie świetnie sobie daje radę. Ponadto jest bardzo lekki i komfortowy w użytkowaniu. Przydatne mogą być również ręczne szczotki. To produkty, które skutecznie usuwają algi, porosty oraz zanieczyszczenia osiadające na podłożu w zbiorniku wodnym. Dzięki temu akcesorium można z powodzeniem utrzymać czystość w basenie. Podczas systematycznego oczyszczania osadów z pewnością sprawdzi się szczotka z miękkim włosiem i dodatkowo chemia basenowa.

Warto wiedzieć, że po dokładnym wyszorowaniu ścianek zbiornika wodnego należy dokładnie opłukać go myjką ciśnieniową, by całkowicie pozbyć się chemii oraz zanieczyszczeń. Jak można zauważyć istnieje wiele sposobów na poprawne czyszczenie wody basenowej, dzięki czemu można zażywać kąpieli komfortowych oraz bezpiecznych.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *