pioro-wieczne
(Zaktualizowano: 11 listopada, 2021)

Początki szkoły bywają trudne. Ogrom nowości może niekiedy być przytłaczający dla malucha dopiero raczkującego w szkolnej rzeczywistości. Oprócz nowego budynku i nowych kolegów, dziecko poznaje również nowe umiejętności, jak na przykład pisanie. Pierwsza klasa oznacza intensywną naukę pisania oraz poznawania swoich umiejętności piśmienniczych. W momencie tym dziecko zaczyna definiować swój charakter pisma, dlatego dobrej jakości pióro dla pierwszoklasisty to niezbędne narzędzie! Poniżej zaprezentujemy wam trzy modele piór Parker, które będą idealne na początek.

Jakie powinno być pióro do nauki pisania?

Podstawową cechą, jaką powinno mieć pióro dla pierwszoklasisty, jest wygoda. Małe dziecko, dopiero poznające umiejętność pisania, posiada jeszcze niewprawione dłonie. Oznacza to, iż ręka, którą pisze może bardzo szybko się męczyć, a nawet łapać skurcze. Aby tego uniknąć, dziecko powinno od początku uczyć się poprawnego trzymania pióra. Prawidłowy chwyt sprawia, że dłoń nie męczy się tak szybko. W poprawnym trzymaniu pomaga wyprofilowanie pióra, które definiuje właśnie wygodę użytkowania go. Komfort pisania polepsza również lekkość pióra. Dzięki temu możemy uniknąć zmęczenia dłoni, a w efekcie niechęci malucha do pisania.

Nauka posługiwania się piórem od samego początku przygody z pisaniem jest bardzo ważna. Pisanie piórem kształtuje odpowiednie nawyki w stawianiu liter oraz dbaniu o ich kształt. Jeżeli już od wczesnych lat dbamy o wygląd naszego pisma, wówczas owocuje to estetycznym pismem na całe życie.

pióro do nauki pisania

Zobacz też: Sposoby na modny salon – perfekcyjne dodatki do Twojego salonu

Top 3 piór dla dzieci

Małe dzieci nie zawsze wiedzą, jak dbać o przedmioty i unikać ich psucia, dlatego pierwsze pióro najlepiej, aby nie należało do najdroższych. Stąd nasza pierwsza propozycja, czyli pióra Parker Jotter. Są to pióra w niskiej cenie, dzięki której możesz sobie pozwolić na dokupienie nowego, gdy poprzednie ulegnie zniszczeniu. Mimo stosunkowo niskiej ceny to nadal pióra o wysokiej jakości. Ich specyfikacja została dostosowana do osób zaczynających swoją przygodę z pisaniem. To, co na pewno przykuje wzrok dzieci to wielobarwne obudowy piór. To lekkie i wygodne pióra, idealne na początek.

Z podobnego założenia powstały pióra linii Parker Vector. Są to również pióra przeznaczone dla najmłodszych, aby ułatwić im początki w sztuce piśmienniczej. Główną zasadą przyświecającą tej linii jest komfort. Pisanie piórami Vector ma być przede wszystkim wygodne i łatwe. Linia ta wyróżnia się pięknymi barwami rączek. Występują one w wersji podstawowej oraz XL.

Ostatnim polecanym przez nas rodzajem piór jest seria Parker IM. To linia bardziej poważnych piór, jednak może ona być również odpowiednia dla dzieci. Sprawdzi się świetnie, jeżeli chcesz podarować dziecku pióro w prezencie. Wysoka jakość i elegancja może je tym bardziej zachęcić do nauki poprawnego oraz ładnego pisania!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *