Podświetlany numer domu – czy warto zdecydować się na tablice adresowe LED?
(Zaktualizowano: 1 lutego, 2022)

Właściwe oświetlenie naszej nieruchomości oraz zamieszczenie na niej tablicy adresowej to ekstremalnie ważna kwestia. Wiele osób ją bagatelizuje – nie zdając sobie jednocześnie sprawy, czym może grozić brak widocznego numeru na naszym domu. Tymczasem, z czego niewiele z nas zdaje sobie sprawę, numery posesji nie odpowiadają jedynie za ich estetykę. Ich zamieszczenie jest obowiązkiem właścicieli lub administratorów. O obowiązku tym mówią przepisy polskiego prawa. Co ciekawe i o czym również wiele osób nie ma pojęcia – za brak oświetlonej tabliczki adresowej na elewacji, właścicielowi nieruchomości grozi kara grzywny. Skąd ten rygor? Dlaczego podświetlany numer domu jest tak ważny? O tym poniżej! Śpieszymy z wyjaśnieniem.

Zobacz też: Fotografia odzieży jako wsparcie sprzedaży online

Dlaczego podświetlany numeru domu jest tak ważny?

Podświetlany numeru domu jest ekstremalnie ważnym elementem elewacji, ponieważ po pierwsze, jak już wspominaliśmy, za jego brak grozi nam kara pieniężna, a po drugie ułatwia on zlokalizowanie naszego domu nawet po zmroku. I nawet jeśli wciąż twierdzicie, że przecież rodzina i znajomi i tak wiedzą jak do Was trafić, a co za tym idzie numer na budynku jest zbędny – jak najszybciej zmieńcie podejście i zamontujcie na frontowej ścianie tabliczkę adresową LED. Dlaczego? Taka tablica może Wam uratować zdrowie, a niekiedy nawet życie. Zwykle nie jest docenianym elementem, do czasu gdy okaże się kluczowa. Wyobraźcie sobie, że w momencie zagrożenia życia – Waszego lub bliskiej Wam osoby — karetka bądź straż pożarna krąży po okolicy, nie mogąc zlokalizować Waszej nieruchomości. Chyba nikt z nas nie chciałby tego przeżyć. Widoczna i dobrze oświetlona tablica z adresem to element, dzięki któremu służby mundurowe oraz pogotowie, będą w stanie nawet nocą lub w trakcie ulewy – odnaleźć Wasz adres i udzielić Wam niezbędnej pomocy.

Jeśli chodzi o bardziej przyjemne rzeczy – czyli zakupy i dobre jedzenie – w tym wypadku tabliczki z adresem również okazują się niesamowicie pomocne. To właśnie one usprawniają pracę kurierów, listonoszy, dostawców pizzy i innych. Im szybciej znajdą oni wasz dom, tym Wasze jedzenie będzie lepsze i cieplejsze. Pssst… Chyba warto?

Zobacz też: Najważniejsze parametry farby gruntującej, na które należy zwrócić uwagę podczas jej zakupu

Tabliczki adresowe LED — dlaczego są lepsze od innych form oświetlenia numeru domu?

Tabliczki adresowe, działające w oparciu o wysokiej jakości moduły LED są zdecydowanie lepszym wyborem niż zewnętrze kinkiety i inne formy oświetlenia. Ich największym atutem jest przede wszystkim bezobsługowość. Dzięki zastosowanemu z nich czujnikowi zmierzchu, nie musicie pamiętać o włączaniu i wyłączaniu podświetlenia. Co więcej, dostępne w asortymencie marki CUCUDO tabliczki adresowe LED, są także trwałe, solidne, estetyczne i odporne nawet na najtrudniejsze warunki pogodowe. Jeżeli interesuje Was połączenie estetyki, jakości i funkcjonalności, koniecznie zapoznajcie się z pełnym asortymentem, dostępnym na stronie cucudo.pl.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *