Najlepsze jeziora w okolicach Szczecina - gdzie warto się wybrać?
(Zaktualizowano: 20 kwietnia, 2022)

Planując urlop w Polsce, najczęściej wybieramy morze, góry lub Mazury. Zapominamy, że nasz kraj to także wiele innych, równie pięknych regionów. Dużą atrakcją może być wypad na zachód Polski i spędzenie czasu nad znajdującymi się tam jeziorami. Które z nich warto zobaczyć?

Jezioro Miedwie

Pobrzeże Szczecińskie to region, do którego zdecydowanie warto udać się podczas wakacji. Znajduje się tu Równina Pyrzycka i położone na niej Jezioro Miedwie – jedno z największych nie tylko w woj. zachodniopomorskim, ale także w całej Polsce. Otaczające akwen bagna dodają okolicy niepowtarzalnego klimatu. Jezioro Miedwie zachwyci zarówno miłośników plażowania, amatorów wędkarstwa, jak i zapalonych fanów sportu – można tu pływać kajakami, żeglować, nurkować i uprawiać windsurfing. Okolica sprzyja również spacerom i jeździe na rowerze. Sporą atrakcją dla przyjezdnych jest znajdująca się nad jeziorem promenada z molo, pomostami, amfiteatrem, skateparkiem, alejkami i placem zabaw.

Zobacz też: TOP 5 parków wodnych w Holandii

Jezioro Dąbie

Największym jeziorem woj. zachodniopomorskiego (i zarazem czwartym w Polsce) jest Jezioro Dąbie o powierzchni 54,08 km². Akwen ten znajduje się na terenie Szczecina i charakteryzuje go dobrze rozwinięta linia brzegowa. Jezioro Dąbie to jedno z dwóch jezior deltowych na terenie naszego kraju, co zdecydowanie wyróżnia go spośród innych obiektów wodnych. Na jego obszarze znajduje się sporo wysepek, a ogromną atrakcję stanowi zatopiony w okresie wojennym wrak statku. Nad jezioro chętnie przybywają osoby uwielbiające żeglarstwo i inne dyscypliny wodne. Często odbywają się tu imprezy i eventy o charakterze sportowym. W pobliżu nie brakuje przystani turystycznych oraz ciekawej bazy noclegowej i gastronomicznej. Osobom odwiedzającym Szczecin restauracje mają do zaoferowania wyśmienite potrawy, które zadowolą nawet najbardziej wymagających gości.

Zobacz też: Jak prawidłowo wiercić w betonie?

Jezioro Barlineckie

Nieco dalej od Szczecina, ale wciąż na terenie woj. zachodniopomorskiego, znajduje się Jezioro Barlineckie, będące częścią Pojezierza Myśliborskiego. Przyjezdnych z pewnością przyciągnie wspaniała plaża i nowoczesne kąpieliska. Możliwość pływania w czystej wodzie i wędkowania wśród niesamowitej przyrody to jedne z największych zalet spędzania urlopu w tym miejscu. Dookoła czekają także trasy spacerowe, ośrodki turystyczne, promenada i Szlak Przygody. Wielką atrakcją jest również sąsiedztwo parku krajobrazowego.

Zobacz też: Stołczyn – dlaczego warto zamieszkać w jednej z północnych dzielnic Szczecina?

Jezioro Sławskie

Na zachodzie Polskie warto odwiedzić również woj. lubuskie. Okolica ta cieszy się rosnącym zainteresowaniem z uwagi na piękno otaczającej przyrody i niepowtarzalny klimat. Największym akwenem całego województwa jest Jezioro Sławskie. W jego pobliżu położone są ośrodki rekreacyjne, pola namiotowe, kempingi, szlaki piesze i rowerowe oraz kluby żeglarskie. Dużą popularnością cieszy się plaża miejska z wypożyczalniami sprzętu sportowego, wieża widokowa, park, molo i promenada. Atrakcją dostarczającą wrażeń będą zapewne zjeżdżalnie i dmuchańce wodne oraz rejs na położone na jeziorze wyspy. Na turystów czekają również przyjemne miejsca wypoczynkowe i punkty gastronomiczne.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *