(Zaktualizowano: 9 grudnia, 2023)

Polska posiada wyspy, głównie na Morzu Bałtyckim. Są to zarówno większe, znane wyspy, jak i mniejsze, mniej znane formacje wyspiarskie. Wiele z nich stanowi atrakcje turystyczne z pięknymi plażami i unikalną przyrodą.

Lista wysp Polski

Lista wysp Polski jest dość obszerna, obejmując zarówno większe, znane wyspy, jak i mniejsze, często mniej znane formacje wyspiarskie. Polska, ze swoim dostępem do Morza Bałtyckiego, posiada kilkadziesiąt wysp, z których najbardziej znane to Wolin i Uznam. 

Wolin – Woliński Park Narodowy

Wolin to największa wyspa Polski, położona na Morzu Bałtyckim. Znana z malowniczych klifów i pięknych plaż, przyciąga miłośników przyrody oraz historii. Na wyspie znajduje się Woliński Park Narodowy, oferujący bogactwo fauny i flory. Wolin jest także znany z corocznego Festiwalu Słowian i Wikingów, który odtwarza życie i kulturę tych dawnych ludów.

Zobacz też: TOP 5 parków wodnych w Holandii

Uznam

Częściowo polska wyspa Uznam słynie z szerokich, piaszczystych plaż i kurortu Świnoujście. Jest popularnym miejscem wypoczynkowym, oferującym bogate zaplecze turystyczne i rekreacyjne. Uznam charakteryzuje się także ciekawą architekturą i licznymi ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi.

Karsibór

Karsibór to niewielka wyspa w delcie rzeki Świny, w pobliżu Świnoujścia. To przede wszystkim obszar ochrony przyrody z licznymi gatunkami ptaków i roślinności. Wyspa jest idealna dla miłośników przyrody i spokojnego wypoczynku, oferując trasy rowerowe i piesze.

Wyspy Świny i Wicka Wielkiego

Te mniejsze wyspy, położone w pobliżu Wolina, są cenione za spokój i naturalne piękno. Stanowią doskonałe miejsce do obserwacji przyrody oraz dla osób szukających odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Sztuczne wyspy: Kępa Lubin i Kępa Oksywska

Sztuczne wyspy utworzone w ramach prac hydrotechnicznych, które stały się cennym siedliskiem dla wielu gatunków ptaków. Są to interesujące punkty do odwiedzenia dla miłośników ornitologii i przyrody.

Karsiborska Kępa

Kolejna wyspa w delcie Świny, znana z rezerwatu przyrody Karsiborska Kępa. Jest to doskonałe miejsce dla obserwacji ptaków i relaksu na łonie natury, z pięknymi krajobrazami i ścieżkami edukacyjnymi.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *