Brama wjazdowa przesuwna czy dwuskrzydłowa? Sprawdź, które rozwiązanie jest praktyczniejsze
(Zaktualizowano: 2 lutego, 2022)

Brama wjazdowa jest niezbędnym elementem ogrodzenia. Wśród wielu rodzajów bram wjazdowych najpopularniejsze są rozwiązania uchylne (jedno lub dwudrzwiowe) oraz przesuwne. Sprawdź, którą bramę wybrać i w jakich sytuacjach sprawdzi się konkretne rozwiązanie. Brama wjazdowa do Twojej posesji przede wszystkim powinna zostać idealnie dopasowana pod względem szerokości.

Zobacz też: Fotografia odzieży jako wsparcie sprzedaży online

Brama wjazdowa uchylna-kiedy stosujemy, zalety

Wśród najpopularniejszych rozwiązań w segmencie bram wjazdowych ogrodzeniowych najpopularniejszymi rozwiązaniami są wciąż bramy wjazdowe uchylne. Ze względu na szerokość bramy oraz ilość dostępnej przestrzeni wokół bramy często wybierane są bramy uchylne. Tańsze rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem osób, posiadających sporą przestrzeń na działce. Brama uchylna wymaga bowiem miejsca, aby jej skrzydło/skrzydła mogły otworzyć się bez kolizyjnie. Bramy uchylne mogą działać w sposób elektroniczny, a ich otwarcie wymaga jedynie użycia pilota. Mogą być również przedmiotami, obsługiwanymi ręcznie. Stosujemy je wtedy, gdy zależy nam na bezawaryjności i niskim koszcie zakupu oraz montażu.

Zobacz też: Podświetlany numer domu – czy warto zdecydować się na tablice adresowe LED?

Brama wjazdowa przesuwna – kiedy montujemy?

W sytuacji, gdy posiadasz niedużą działkę, a jej szerokość umożliwia zastosowanie przesuwnej bramy wjazdowej to rozwiązanie będzie najrozsądniejsze. Nowoczesne bramy wjazdowe przesuwne (zob. https://sklep.alfabram.pl/) nie wymagają użycia przestrzeni zarówno przed bramą, jak i za nią. Automatycznie przesuwające się przęsło bramy wjazdowej przesuwnej wyposażone jest w czujniki ruchu oraz gwarantuje pełne skoordynowanie z obsługą pilota. Efektowna, estetyczna brama wjazdowa przesuwna najczęściej wykonana jest z metalu, a jej sprawne działanie oznacza niezawodność na wiele lat użytkowania. Przesuwająca się równolegle, wzdłuż ogrodzenia brama wjazdowa przesuwna doskonale sprawdzi się na szerokich działkach oraz tam, gdzie przed brama znajduje się teren, nie należący do inwestora, a wewnątrz istniejąca już infrastruktura mogłaby kolidować z planowaną realizacją konkretnej bramy wjazdowej.

Zobacz też: Najważniejsze parametry farby gruntującej, na które należy zwrócić uwagę podczas jej zakupu

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Wybierz bramę wjazdową, dopasowaną stylistyką do przestrzeni zewnętrznej Twojego ogrodu i bryły budynku. Niech ten element wyposażenia stanie się niezawodnie działającą wizytówką posesji, zapewniającą bezpieczeństwo oraz przejazd w obydwu kierunkach. Wybierz wysokiej klasy komponenty z gwarancją działania przez wiele lat. Zarówno brama wjazdowa uchylna, jak i przesuwna powinny wykazywać się sprawnym działaniem o każdej porze roku i w każdej sytuacji.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *