Samochody hybrydowe
(Zaktualizowano: 24 lipca, 2022)

Od pewnego czasu samochody hybrydowe coraz bardziej zyskują na popularności. Obecnie są częścią naszego życia. Czy to oznacza, że silniki hybrydowe zostaną z nami na dłużej? Czy to dobre rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na naszą przyszłość?

Czy samochody hybrydowe mają przyszłość?

Z całą pewnością tak. Przynajmniej w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat. Możliwe, że w dalekiej przyszłości zamienimy silniki hybrydowe, na te w pełni elektryczne. Na razie nie ma na to jednak odpowiedniej infrastruktury i nic nie wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat to się zmieni. Z całą pewnością jednak silniki hybrydowe sprawiły, że coraz częściej odchodzi się od silników spalinowych. Co ciekawe, samochody hybrydowe są lubiane przez naszych kierowców. Przykładowo aż 26% sprzedawanych Toyot jest sprzedawanych w wersjach hybrydowych. Wiele osób boi się przekonać do tego typu rozwiązań. Zwłaszcza do samochodów całkowicie elektrycznych (tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to głównie spowodowane słabą infrastrukturą, która umożliwiłaby ładowanie samochodu), dlatego też dobrą alternatywą jest połączenie silnika spalinowego z elektrycznym – silniki hybrydowe.

Czy hybrydy są wydajne?

Co prawda, początkowe samochody hybrydowe nie były zbyt wydajne, jednak z biegiem czasu ich możliwości się powiększały. Przykładowo nowe samochody hybrydowe Volvo mają zasięg od 50 do 90 km. Coraz bardziej rozwija się rynek zarówno samochodów hybrydowych, jak i elektrycznych. Dzięki ciągle powiększającej się wydajności, kupując samochód hybrydowy możemy zaoszczędzić duże pieniądze na paliwie. Mają one również pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Nie jest ono zanieczyszczone dwutlenkiem węgla, gazami cieplarnianymi czy podtlenkiem azotu.

Silnik hybrydowy a osiągi samochodu

Samoładujące się samochody hybrydowe mają bardzo dobre osiągi. Po pierwsze decydując się na taki rodzaj silnika, masz całkowitą pewność, że nigdy nie zabraknie CI energii elektrycznej (silnik ładuje się podczas hamowania). Obecnie produkowane silniki są na tyle wydajne i przemyślane, że łączą one zalety zarówno silników spalinowych, jak i elektrycznych. Jeżdżąc na silniku elektrycznym, samochód pracuje niemal bezdźwięcznie, a zasięg jest na tyle duży, że swobodnie można poruszać się w ten sposób po mieście. W trasach natomiast samochód wykorzystuje silnik spalinowy, który w każdej chwili możemy zatankować i kontynuować podróż.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *