(Zaktualizowano: 23 sierpnia, 2023)

Zatłoczone parkingi to dzisiaj powszechny widok zarówno w centrach dużych miast, jak i przed galeriami handlowymi. Codziennie kierowcy starają się znaleźć wolne miejsce, przemieszczając się z niewielką prędkością, jednak mimo wszystko często dochodzi do drobnych stłuczek czy zarysowań samochodów. Aby zmienić ten stan rzeczy, konieczne jest zadbanie o odpowiednią organizację ruchu oraz montaż dobrej infrastruktury. Dowiedz się, co powinno znaleźć się na parkingach dla klientów, aby zapewnić im maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Wzbogać architekturę o elementy betonowe

Oczywiście podstawą dobrze funkcjonującej strefy parkowania dla klientów jest odpowiednie oznakowanie, jednak równie ważne jest zabezpieczenie miejsc newralgicznych takich, jak parking dla rodzin, przejścia dla pieszych, kosze na odpady czy strefy rozładunku. Nam w tym kontekście szczególnie przypadły do gustu elementy wykonane z betonu takie jak słupki betonowe, donice czy śmietniki betonowe ze względu na swoje wielopoziomowe zalety takie jak:

  • Trwałość konstrukcji — decydując się na elementy wykonane z betonu, zyskujesz trwałe rozwiązanie na lata odporne na warunki atmosferyczne takie jak wiatr czy mróz, dodatkowo ich budowa uniemożliwia wandalizm czy kradzież.
  • Kapitalna widoczność — słupki betonowe są bardzo dobrze widoczne również po zmroku, dzięki czemu stanowią bezpieczny i zarazem funkcjonalny element przestrzeni placu.
  • Bezpieczeństwo — elementy takie jak kule, donice czy śmietniki betonowe są nie tylko wyrazistym elementem architektury, ale przede wszystkim zabezpieczają okolicę przed niekontrolowanym parkowaniem i chronią niektóre obszary placu przed wjazdem pojazdów. 

Jak rozmieścić elementy betonowe na parkingu?

Zanim przystąpisz do umieszczania na placu poszczególnych elementów, przemyśl, gdzie są najbardziej potrzebne, aby efektywnie kontrolować ruch pojazdów i zapewnić bezpieczeństwo pieszych. Słupki betonowe powinny znaleźć się m.in. wokół miejsc do parkowania przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, w pobliżu budynków, aby chronić elewację przed uszkodzeniami, oraz przy pasach dla pieszych, by zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach.

W przypadku umieszczania śmietników betonowych pamiętaj o równomiernym rozmieszczeniu ich na terenie placu. Dzięki temu klienci będą mieli łatwy dostęp do koszy na śmieci, a jednocześnie estetyka miejsca nie będzie naruszona przez chaotyczne umiejscowienie pojemników.

Zadbaj w skuteczny sposób o bezpieczeństwo i komfort na parkingu

Mając na uwadzę bezpieczeństwo na Twoim parkingu warto, abyś odpowiednio zaplanował jego wyposażenie w celu zminimalizowania ryzyka kolizji czy uszkodzeń budynków. Gwarancją sukcesu jest wybór wysokiej jakości elementów zabezpieczających poszczególne strefy. Ciekawe rozwiązania proponuje firma Kęs Bet, w której odnajdziesz słupki betonowe, które powstały na bazie autorskich projektów, dzięki czemu odznaczają się swoją unikalnością. Przekonaj się, jak możesz podnieść komfort użytkowania Twojego parkingu, wybierając funkcjonalne rozwiązania jak śmietniki betonowe, donice czy stojaki na rowery.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *